Hokejová extraliga začne podle plánu. Dobře, není nač čekat | iSport.cz
Květoslav Šimek
26. srpna 2020 • 18:50

Hokejová extraliga začne podle plánu. Dobře, není nač čekat

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Penalta Sparty? Faul ano, VAR ne. A nepřesný sudí v Edenu
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Začít hokejovou sezonu podle plánů nebo startem pozdržet a čekat na plné ochozy? Extraligové kluby si vybraly a odsouhlasily první možnost a zvolily správně. Na co také čekat?S příchodem sychravějšího podzimu se další koronavirová vlna vrátí, bojovat s ní budou sportovci i fanoušci. Nedá se počítat s tím, že se situace zklidní nebo se bleskově najde, otestuje a pro všechny zpřístupní vakcína. Spíš naopak. S návratem dětí do škol a školek podle všeho případy onemocnění COVID-19 spíš porostou.

Extraligoví hokejisté nemohou být zavření v neprostupně bublině jako borci z NHL. Navíc většina hal nemá na programu pouze hokej. Termíny jsou našlapané, dopředu zabukované i kulturními akcemi. Hledat skuliny s případnými dohrávkami a odloženými termíny by mohlo být složitější.

Je jasné, že Sparta, Kometa nebo Pardubice, tedy kluby, které mají v extralize dlouhodobě nejvyšší návštěvnost, budou kvůli omezením bity. Peníze z lístků za vyprodané arény budou chybět. Stejně jako všem ostatním.

Na druhou stranu je fajn využít opožděného startu v zámoří. Díky němu je šance dosáhnout na hráče z NHL nebo juniorek. Podívat se na Filipa Zadinu, Filipa Hronka, Jakuba Lauka nebo Davida Kašeho? Extralize takoví borci jen pomůžou. A časem jich jistě bude ještě víc. Proč pak takovým borcům platit pojistky a nenechat je hrát?

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud