Chceme hrát! Extraligové kluby si odsouhlasily začátek bez odkladu | iSport.cz
26. srpna 2020 • 16:27

Chceme hrát! Extraligové kluby si odsouhlasily začátek bez odkladu

Autor: ČTK, ros
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zástupci extraligových klubů na dnešním mimořádném jednání Valné hromady Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) dali jednomyslně najevo, že chtějí nový ročník soutěže zahájit v plánovaném termínu v polovině září. Nebudou tedy usilovat o posun začátku extraligy. Podmínkou je ale stanovení jednoznačných podmínek a opatření v souvislosti s pandemií koronaviru.„Nezbytným předpokladem pro úspěšné zahájení sezony je dořešení důležitých podmínek, mezi které patří zejména nastavení přijatelných karanténních opatření pro hráče ledního hokeje a realizační týmy, udržení alespoň stávajících kapacitních možností jednotlivých zimních stadionů,“ uvedl prezident APK LH Aleš Pavlík v tiskové zprávě.

Za důležitý faktor zároveň označil kompenzace ztrát „vzniklých v souvislosti s omezeními vyplývajícími z nařízení státu“. O nich zástupci hokeje v současnosti jednají s Národní sportovní agenturou a představiteli vlády.

David Kaše už se prosazuje v dresu Karlových Varů
David Kaše už se prosazuje v dresu Karlových Varů

Úvodní extraligové kolo je na programu v pátek 18. září, o den dříve se uskuteční předehrávka mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové. „Máme zájem odstartovat sezonu Tipsport extraligy v plánovaném termínu. S napětím sledujeme jednání o všech důležitých podmínkách pro realizaci profesionálních utkání, neboť pro fanoušky a partnery soutěže je včasné zahájení důležitým milníkem po nedokončené minulé sezoně,“ uvedla ředitelka marketingového partnera Jana Obermajerová z BPA.

Vstoupit do diskuse
0
5.kolo
Články odjinud


Články odjinud