TOP VIDEA
AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík
Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ty zprávy od sebe dělilo jenom pár hodin. Nejdřív se švédský hokejista William Nylander po několikaměsíčním trucování dohodl na nové smlouvě s Torontem, pak útočník Jan Kovář oznámil, že mu Boston nenabídl kontrakt, o nějž se týdny pral na farmě. Ne, ty dva příběhy spolu bezprostředně nesouvisejí, ale mohou posloužit jako ilustrace, jak dnes funguje byznys v NHL. A taky ukazují, že co se na první pohled může zdát jasné, nebo naopak vyloučené, bývá obvykle složitější. Proč se tedy nejomílanějším příběhem stala smlouva pro hráče, který zatím za sezonu nasbíral maximálně 61 bodů, a proč hvězda KHL nedostala šanci ani na pár minut ve čtvrté lajně?Nejtrendovějším hashtagem na kanadském Twitteru se v sobotu stalo spojení #NylanderWatch. Novináři byli v pohotovosti a předháněli se v prognózách, zda jednání o milionech dolarů pro 22letého útočníka skončí do večerní uzávěrky podpisů smluv, nebo talentovaný Švéd vynechá celou sezonu, případně do jakého týmu by mohl být vyměněn. Asi by se nikdo nedivil, kdyby se k celé záležitosti vyjádřil i premiér Trudeau.

Jasně, hlavní roli sehrál fenomén Toronto. Až bude podobným způsobem půl roku vyjednávat někdo z Dallasu, publicita bude desetinová. V hlavním městě hokeje fungují věci jinak. Druhým důvodem humbuku kolem Nylandera byl fakt, že podle jeho smlouvy se budou odvíjet příští kontrakty pro Matthewse, Marnera a další sotva dvacetileté hvězdičky NHL. Každý dolar vydaný tady navíc bude znamenat tři dolary utracené příští rok.

Nylander původně pomýšlel na 8 milionu ročně, klub viděl hranici přijatelné finanční bolesti na 6 milionech. Nakonec se sešli zhruba uprostřed. Švédský mladík se upsal na šest let, v průměru si za sezonu vydělá 6,9 milionu.

Obětoval kvůli tomu 27 zápasů své kariéry. Je poměrně jednoduché ukazovat na něj prstem a přidat kázání, že ti mladí dneska nevědí coby, že jsou hamižné primadony a šest milionů dolarů za sezonu jim je málo, že jejich mnohem lepší předchůdci tolik nevydělali za celou kariéru. Případně srovnávat Nylanderův přínos s výkony vrstevníků Pastrňáka (6,7 milionu ročně) nebo Ehlerse (6 milionů ročně).

Jenže švédský mladík nedělal nic špatného. Hájil své zájmy, stejně jako to dělal klub. NHL je byznys, se vším

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze