Hokej je znovu v roce 1. Přijde nový způsob placení hráčů i uzavření ligy | iSport.cz
29. března 2020 • 12:03

Hokej je znovu v roce 1. Přijde nový způsob placení hráčů i uzavření ligy

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Sparta: Tetteh protlačil míč za Valeše, gól musel potvrdit VAR, 0:1
Upgrade štaflí, Ďolíček obklopily plošiny! Nej výhled pro fans Sparty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě před měsícem by tahle slova zněla jako z Marsu, ale dnes je to stále jasnější fakt: po třiceti letech končí jedna pozoruhodná éra českého hokeje. Ne, teď není řeč o medailích ze světových šampionátů ani počtu hráčů draftovaných do NHL. Ve hře jsou úplně jiná čísla, jiné grafy. Zcela zásadně se promění ekonomické podmínky, za kterých se hokej u nás dělá. Bez ohledu na to, kolik majitelů a manažerů si to je ochotno připustit už dnes.Současná situace má s rokem 1990 společnou jedinou věc. Nikdo přesně neví, co bude dál.

Před třiceti roky se zhroutil starý ekonomický systém a tělovýchovné oddíly, do té doby kojené státem, se musely rychle naučit, jak se stát profesionálními hokejovými kluby. Navíc během jednoho léta zmizely z nejvyšší soutěže desítky elitních hráčů, kteří si konečně mohli jít legálně vydělat peníze do NHL, Švédska, Finska, ale i Německa, Švýcarska, Itálie…V patách jim byli hokejisté o něco méně elitní, kteří brali zavděk štacemi v nižších soutěžích.

Do toho se v roce 1993 rozdělilo Československo a s ním i federální liga. Z někdejších devíti českých týmů v nejvyšší soutěži jich najednou bylo čtrnáct. Místo vypjatých bitev s Košicemi nebo Trenčínem si fanoušci museli zvykat na zápasy s Jindřichovým Hradcem a Opavou.

Dobrou zprávou je, že se z toho český hokej nezhroutil. Naopak, prospělo mu to. Uvolněná místa na soupiskách obsadili mladí hráči, kteří by se asi jinak

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud