V Moskvě zase udeřil blesk, Jamajčan Bolt dál zůstává králem

Zlatý Usain Bolt a bronzový Nesta Carter zapózovali fotografům
Usain Bolt v objetí svých krajanů po zlatém sprintu v Moskvě
Hvězdný jamajský sprinter Usain Bolt je znovu mistrem světa v běhu na 100 metrů. Titul v závodu na 100 metrů získal Bolt po čtyřech letech. Předloni v Tegu totiž ve finále ulil start a byl diskvalifikován. V Moskvě už si jamajský sprinter už opět počínal bezkonkurenčně.
Nejlepším sprinterům včetně Usaina Bolta ztížil finálový výkon déšť
Po vítězném závodě nechybělo v podání Usaina Bolta jeho tradiční oslavné gesto
5
Fotogalerie
Blogy
Začít diskusi (0)

Justin Gatlin měl strach, že blesky nad stadionem Lužniky odloží finále mužské stovky. Místo toho se však rozbouřená obloha stala komparsem další show Usaina Bolta. Ulitý start v Tegu zůstává jediným zaváháním velkého Jamajčana od jeho nástupu na trůn před pěti lety.

Vítězný čas 9,77 sekundy ve srovnání s Boltovými předchozími představeními na vrcholných akcích nepůsobí nijak impozantně. Je to ale pořád čas, na který v historii dosáhli jen čtyři sprinteři. Kromě Bolta to byli už jenom Tyson Gay, Asafa Powell a Yohan Blake.

Taky je pravda, že bouřka maximálnímu výkonu nesvědčí. A v dešti rychleji než Bolt běžel jenom Yohan Blake vloni v Curychu.

Tentokrát Bolt nezaběhl výkon na hranici lidských možností, je to ale pořád fenomén, který výrazně převyšuje své soupeře. Je pravda, že pokud by do Moskvy přijel Tyson Gay v letošní jarní formě, Bolt by zřejmě měl velké problémy.

Jenomže se ukázalo, že Gayovi k rychlým časům pomohl doping, takže tahle diskuse je bezpředmětná. Bolt dál kraluje.

Začít diskuzi