Michal Kvasnica
13. května 2018 • 20:59

Opava sklízí ovoce za svůj ojedinělý projekt. Respekt pro Skuhravého

TOP VIDEA
Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru? Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru?
Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené
VŠECHNA VIDEA ZDE

Opava se po třinácti letech vrací mezi tuzemskou fotbalovou elitu. Náhoda? Kdeže! Slezané vsadili na projekt, který se v Česku moc nenosí: dali čas trenérovi Romanu Skuhravému a během dvou let udělali nevídaný progres. Nyní zaslouženě sklízí ovoce.Roman Skuhravý přišel do Opavy před dvěma roky. Dlouhodobá koncepce a důvěra vedení jej zaujala natolik, že se rozhodl přestěhovat přes celou republiku a převzít naprosto průměrný druholigový klub, který se ještě v sezoně 2013/14 plácal v MSFL.

Velké posily vzhledem k ekonomické situaci nedostal, přesto si tým začal pomalu utvářet k obrazu svému. Tvrdou prací a velmi ofenzivním fotbalem, mnohdy až na hranici rizika.

Kamkoli Opava přijela, věděli jste, jakým stylem se bude prezentovat. A bylo jedno, zda nastupovala v oblíbeném rozestavení 3-5-2 či jinak. 43letému kouči šlo především o jedno: MÍT TVÁŘ.

Už první sezona ukázala, že se SFC vydal správným směrem. V boji o postup mezi elitu do poslední chvíle proháněl movitější Baník, v domácím poháru dokráčel až do finále. Byl krok od základní skupiny Evropské ligy! O to víc pak mrzelo, když ani jedna pohádka neskončila happyendem.

Hráči jako Schaffartzik, Zapalač či Kuzmanovič začali budit pozornost. Skuhravého jméno se najednou začalo skloňovat v Liberci, Zlíně, Ostravě... Bývalý fotbalista Jablonce však odolal a slíbil opavským fanouškům květnový dárek v podobě postupu.

To nyní splnil, tři kola před koncem je jisté, že se šedesátitisícové město vrací na prvoligovou mapu. I díky skvělým příznivcům to Slezanům nelze nepřát. Pro HET ligu jen dobře. Pro ostatní kluby návod na zamyšlení, co se výměn trenérů týče.

A pro Skuhravého? Především velký respekt!

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze