Opava sklízí ovoce za svůj ojedinělý projekt. Respekt pro Skuhravého | iSport.cz
Michal Kvasnica
13. května 2018 • 20:59

Opava sklízí ovoce za svůj ojedinělý projekt. Respekt pro Skuhravého

TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Slavia kopala po ruce Trávníka penaltu, ale Škoda NEDAL! Slavia - Jablonec: Slavia kopala po ruce Trávníka penaltu, ale Škoda NEDAL!
Slavia - Jablonec: Bitka v Edenu! Pod Tribunou Sever napadli fanoušci jednoho z pořadatelů Slavia - Jablonec: Bitka v Edenu! Pod Tribunou Sever napadli fanoušci jednoho z pořadatelů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Opava se po třinácti letech vrací mezi tuzemskou fotbalovou elitu. Náhoda? Kdeže! Slezané vsadili na projekt, který se v Česku moc nenosí: dali čas trenérovi Romanu Skuhravému a během dvou let udělali nevídaný progres. Nyní zaslouženě sklízí ovoce.Roman Skuhravý přišel do Opavy před dvěma roky. Dlouhodobá koncepce a důvěra vedení jej zaujala natolik, že se rozhodl přestěhovat přes celou republiku a převzít naprosto průměrný druholigový klub, který se ještě v sezoně 2013/14 plácal v MSFL.

Velké posily vzhledem k ekonomické situaci nedostal, přesto si tým začal pomalu utvářet k obrazu svému. Tvrdou prací a velmi ofenzivním fotbalem, mnohdy až na hranici rizika.

Kamkoli Opava přijela, věděli jste, jakým stylem se bude prezentovat. A bylo jedno, zda nastupovala v oblíbeném rozestavení 3-5-2 či jinak. 43letému kouči šlo především o jedno: MÍT TVÁŘ.

Už první sezona ukázala, že se SFC vydal správným směrem. V boji o postup mezi elitu do poslední chvíle proháněl movitější Baník, v domácím poháru dokráčel až do finále. Byl krok od základní skupiny Evropské ligy! O to víc pak mrzelo, když ani jedna pohádka neskončila happyendem.

Hráči jako Schaffartzik, Zapalač či Kuzmanovič začali budit pozornost. Skuhravého jméno se najednou začalo skloňovat v Liberci, Zlíně, Ostravě... Bývalý fotbalista Jablonce však odolal a slíbil opavským fanouškům květnový dárek v podobě postupu.

To nyní splnil, tři kola před koncem je jisté, že se šedesátitisícové město vrací na prvoligovou mapu. I díky skvělým příznivcům to Slezanům nelze nepřát. Pro HET ligu jen dobře. Pro ostatní kluby návod na zamyšlení, co se výměn trenérů týče.

A pro Skuhravého? Především velký respekt!

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze