Michal Kvasnica
11. června 2018 • 12:32

Jankulovski jako sportovní ředitel Baníku? Naděje, ale ne spasitel

TOP VIDEA
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další člen slavného reprezentačního kádru Karla Brücknera, který se předvedl v sobotu na rozlučce Tomáše Rosického, se pouští do dobrodružství s názvem český fotbal. Marek Jankulovski se stal novým sportovním ředitelem Baníku. Fanoušci jsou nadšení, 41letou ostravskou legendu však čeká pořádná šichta.Když si jméno Marek Jankulovski zadáte do internetové encyklopedie Wikipedie, vyskočí na vás tato věta: „Je členem týmu Real TOP Praha, v jehož dresu se zúčastňuje charitativních zápasů a akcí.“ Naprosto výstižné.

Jankulovski si po kariéře, během které vydělal spoustu peněz, zaslouženě užíval života. Podobně jako Vladimír Šmicer, Tomáš Ujfaluši, Patrik Berger a další rentiéři. Na jeho Instagramu najdete fotografie nejen z čerstvé rozlučky TR10, ale i Andrey Pirla, Kacha Kaladzeho, z exhibic v dresu AC Milán a podobně.

Zkrátka co fotka, to perla.

Jako člen dozorčí rady Baníku si to vzhledem k povaze funkce mohl dovolit. Teď však Jankulovskému začíná, podobně jako právě Rosickému, Zdeňku Grygerovi, Pavlu Nedvědovi atd., další kapitola života. Také jistě zajímavá, nicméně už ne tak bohémská.

Ostravský rodák sice s Baníkem už nějakou dobu jezdívá i na venkovní zápasy a s majitelem Václavem Brabcem spoustu záležitostí konzultuje, pozice sportovního ředitele ligového klubu si však žádá ještě větší zapálení a drajv. A zejména nyní, kdy si klub stále ještě prochází stabilizačním módem.

Do karet Jankulovskému hraje fakt, že nahrazuje Dušana Vrťa, kterého fanoušci, byť se jedná o bývalého skvělého hráče FCB, kvůli nepovedeným přestupům příliš v lásce neměli.

To někdejšího vynikajícího levého beka Ostrava miluje. V živé paměti je ještě jeho rozlučka na Bazalech z roku 2013, na kterou zavítalo přes 20 tisíc lidí! Klubu vydělal peníze a na závěr kariéry se vrátil. To se počítá.

Nyní však bude muset Jankulovski dokázat, že mu je vlastní i funkcionářská dráha. A to není obzvlášť ve specifickém českém rybníčku nic jednoduchého. Setká se rozhodně s jiným přístupem než v Serii A... To, že před 11 lety vyhrál Ligu mistrů, je fuč.

Přesto má Jankulovski všechny předpoklady pro to, aby uspěl. Prošel velkým fotbalem, má zkušenosti, renomé a umí jazyky. A to pro image Baníku rozhodně není málo.

Už teď si, vzhledem k tomu, že dobrovolně opouští „pohodovou zónu“, zaslouží uznání. Český fotbal v době kotrmelců potřebuje impulzy a naděje, kterou Jankulovski určitě je.

Pořádná šichta mu však začíná až nyní. Úkol číslo 1? Splašit gólového útočníka.

Hodně štěstí.

Baroš o Baníku, Liverpoolu i budoucnosti. Trenérem určitě nebudu, smál se
720p 360p

Baník přežil klinickou smrt. Jak se Baroš a spol. drápali ze dna k záchraně?
720p 360p

Ligové střihy o Baníku: K herní tváři se dopracuje. Bude z něj černý kůň
1080p 720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze