Plzeňský seriál „Bez Krmenčíka“, díl první: nadějný výsledek, ale jalová náhrada | iSport.cz
Michal Kvasnica
3. listopadu 2018 • 18:36

Plzeňský seriál „Bez Krmenčíka“, díl první: nadějný výsledek, ale jalová náhrada

TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl
Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čert vem pohárový zápas, který se chtě nechtě vždy nese v trochu jiném duchu. Jak na tom Plzeň doopravdy bude bez zraněného Michaela Krmenčíka, napověděl až sobotní ligový duel v Ostravě. Výhra 1:0, mimochodem takhle hubená už osmá v sezoně, ukázala trenéru Pavlu Vrbovi dvě věci. Jednu pozitivní, druhou negativní.Zaprvé to nejdůležitější, tedy pozitivní výsledek. Viktoria dokázala, že i bez své největší hvězdy dokáže zmobilizovat síly po nepovedeném představení v MOL Cupu a urvat body na velmi horké půdě houževnatého soupeře. Rozhodl parádní obstřel Jana Kopice.

Že to Plzeňští zvládli díky dvěma perfektním zákrokům Aleše Hrušky a neodpískané penaltě pro Baník za zákrok Romana Hubníka na ostravského Jakuba Šašinku, je druhá věc...

Západočeši mají tři cenné body, jsou zpět na prvním místě a pražská „S“ před nedělním derby dostali pod lehký tlak. O to šlo především.

A teď ta negativní stránka – přímá náhrada za Krmenčíka. Vrba zvolil variantu s Jakubem Řezníčkem, protože chtěl mít na hrotu rychlejšího forvarda, který by Slezanům zatápěl při brejkových situacích. Jinak řečeno: chtěl nejdříve vyzkoušet možnost, která by se co nejvíce podobala způsobu hry s Krmenčíkem, aby to pro celý tým najednou nebyl takový šok.

Výsledek? Špatný. Plzeňský kouč sice Řezníčka chválil za odvedený výkon, ale vypadalo to spíš jako zakrývací manévr, aby muže, jenž má nahradit českého reprezentanta, ihned nepodrobil veřejné kritice.

Třicetiletý forvard, jenž nastoupil od začátku teprve podruhé v ligovém ročníku, nebyl pro ostravské stopery nijak nebezpečný. Od Patrizia Stronatiho s Martinem Šindelářem odpadával jak papír, a když mu přece jen střídající Milan Petržela nachystal míč před prázdnou kasu, Řezníček nepochopitelně zakopl o míč a selhal.

Příště, možná hned proti Realu Madrid, už Vrba třeba vsadí na Tomáš Chorého, typologicky úplně jiného hroťáka. Pokud by Viktoria vypadala vpředu stejně jalově i s dvoumetrovým habánem, pak by zřejmě management mistra trošku znejistěl a začal ještě intenzivněji sondovat situaci okolo Nikolaje Komličenka či Jeana-Davida Beaguela.

I když, jak se říká: „Důležitý jsou body, na všechno ostatní...“

SESTŘIH: Baník - Plzeň 0:1. Bláznivé drama plné kontroverzních momentů ovládla Viktoria

 
Články odjinud


Články odjinud