Hlavolam jménem Sparta. Ztratila svůj lesk, hrát za ni není pro každého | iSport.cz
12. ledna 2019 • 18:09

Hlavolam jménem Sparta. Ztratila svůj lesk, hrát za ni není pro každého

TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink! UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Záznamy existují, svědkové jakbysmet. Rovněž skalní příznivci mají vzepětí v pražských Holešovicích v živé paměti. Tak se podívejte na hutné období mezi roky 2006 a 2007, kdy Sparta povstávala z hlubin a svoji drtivou jízdu zhodnotila dvěma mistrovskými tituly. Vzpomínka na poslední extraligovou korunovaci se letos na jaře stane dvanáctiletou, pamětníci z ledu jsou dávno v civilu, poslední z nich Jaroslav Hlinka padl loni po sezoně.S kontroverzním sbohem nejproduktivnějšího hráče klubové historie symbolicky odešel závan slavných a třpytivých časů. Hlinka byl posledním hráčem, který v prostředí Sparty dýchal či do sebe vstřebával pro někoho staromilské, nicméně stále platné a klíčové aspekty, jako jsou jednota, pospolitost, vzájemná důvěra, víra, nadšení. Žádná nadřazenost, nýbrž pýcha nositele rudého dresu a s tím související sebevědomí.

Dnešní hokejová Sparta je úplně jiná, než bývala.

Snad jediné podobenství přetrvává: každý se na ni chce vytáhnout. To z domácí scény nevymizelo, snad jen lehce ustrnulo. Rivalům se velmi často daří rudé pěšáky porážet. Neboť Sparta je na dnešním bojišti obyčejná, tuctová, nijak výjimečná, je pouhou součástí extraligy. Ztratila šmrnc a zvuk.

Velké zavedené kluby, k nimž bude vždy patřit, z logiky věci musí mít ve svém středu výjimečné hráče. Ty, na něž se pražské publikum a fandové z okolí budou chodit a jezdit dívat. Na uznávaného bombarďáka, playmakera, na několik rozdílových hráčů a pokud možno na výborného gólmana. Co z toho Sparta nyní má?

Její nejvyšší karta stojí na střídačce. Uwe Krupp k nadšení mnohých zatím nevytřískává ze svého týmu to, co by si přál, a sám kouč nyní tápe, jaký model hry by jeho hráčům nejvíc seděl. Kdo se však domnívá, že takhle poskládaná Sparta má na víc než na pobyt někde kolem šesté příčky, tak ať si to klidně myslí, snad jaro přežije v dobré duševní kondici.

Uznávaný německý náčelník, jenž dosud nebyl z žádného angažmá předčasně propuštěn, zaslouží spíš kredit za to, že ke Spartě k jako takové přišel, aniž by si vynucoval nástup tří, čtyř „svých“ posil, které si vyhlédl. V září vše klapalo, což byl důsledek rychle překopané atmosféry. Však to znáte, nové koště…

Emocemi napěchovaný rozjezd psal, leč postupem času se začala odhalovat pravda. Konkurenční týmy s lepšími hráči se začaly sehrávat a počáteční nadšení Sparty začalo ustupovat soupeřově větší kvalitě.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud