Liberec. Místo, kde má lenost a rutina zákaz vstupu | iSport.cz
Miroslav Horák
17. února 2019 • 20:20

Liberec. Místo, kde má lenost a rutina zákaz vstupu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparťané regenerovali po zápase. Kotal chválil hřiště, Rosický pozoroval
Jágr varuje: Jestli současná opatření budou pokračovat, sport skončí!
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pátek se Liberečtí doma senzačně položili Zlínu před téměř vyprodanou arénou, kouč Pešán hráčům veřejně vytkl absenci pokory. Ze sestavy posléze k již marodnému Tomáši Filippimu přibyl i bombardér Marek Kvapil. A do toho nedělní vyhecované derby v Boleslavi. Téma bylo jasné: ukážou Tygři vnitřní sílu, anebo se podají nepříjemnostem?Platilo A. Bez diskuzí, dvakrát podtržené. S řadou jiných celků by ztráta dvou klíčových útočníků škaredě zamávala, pod Ještědem místo toho (nikoli poprvé) předvedli, jak silné vnitřní klima se v jejich partě nachází. Jakmile vypadnou z herního rejstříku nejkvalitnější součástky, nahradí ji totální pracovitostí, černé lopoty se neštítí ani nejlépe placení hráči.

Rozdíl mezi týmy Liberce a Mladou Boleslaví byl v neděli a při výhře hostů 4:1 značný. Ačkoli Bruslaři v posledních měsících pod novým trenérským triumvirátem ušli obrovský kus cesty a vymrštili se až do blízkosti šesté figury, stále nejsou ve fázi bytí, kdy si mohou být jisti svým výkonem. Zatímco Hořavovi hráči v neděli přišli na další směnu do práce, jejich soupeř si oblékl montérky, pracovní boty a dal se do těžké šichty. Odhodlaně, neústupně, s nefalšovanou a maximální touhou po tříbodové kořisti.

Že má Liberec kvalitnější hráče? Ano, na papíře jistě. Ale to nic neznamená. Pravda se ukazuje na bojišti, kdo ze sebe vydá víc. Tváří v tvář hosté uštědřili domácím lekci, u strojů po sobě zanechali poctivou fušku a jako malá děcka se v kabině radovala z tříbodové odměny. O to sladší po páteční mizérii s Berany.

Cosi jako stavovská čest nedovolí Pešánově chráněncům spáchat delší klopýtání. Prohrát jednou ano, to se může. Dvakrát? Budiž, ale už to musí být po maximálním výkonu a s vědomím, že sok byl zkrátka o něco lepší. Ztratit body třikrát v řadě? Neexistuje.

Přitom lídr tabulky má solidní náskok před rivaly, mohl by hrát rutinně týden i dva v kuse, ale to kabina odmítá. Má svoji jasnou vizi a misi, z níž neuhne. Když jednou zaškobrtne, zazvoní alarm a celá organizace je na pozoru. A za dva dny už zase běží vše, jak má.

Proto s velkou pravděpodobností Bílí Tygři seberou potřetí za poslední čtyři roky Prezidentský pohár a stanou se hlavním favoritem v boji o titul.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud