Řád a vůle. Síla Tygrů je obrovská. Postup do semifinále vidí růžově | iSport.cz
Ondřej Kuchař
20. března 2018 • 22:40

Řád a vůle. Síla Tygrů je obrovská. Postup do semifinále vidí růžově

TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vidíme to růžově! S tímhle heslem razili do play off liberečtí hokejisté. Po předkole proti Spartě to ani růžovější být nemohlo. Výhra 3:0 a postup prakticky v suchém triku. Avšak po úvodních dvou zápasech čtvrtfinále s Hradcem chytali jejich ambice spíše odstíny šedi. Doma je ale zase zahnali. Impozantně. Dvakrát předvedli parádní bojovný výkon a v sérii srovnali krok. Rozhodl jejich hlad, herní disciplína a zklidnění hlav.Ráno si střihli krátký meeting. Koukli na video, řekli si, co bude na Hradec platit. Pak si dali oběd a šli si odpočinout. Hodit nohy nahoru, každý po svém připravit hlavu na večerní důležitý zápas. Dvě hodiny před úvodním buly se sešli na zimáku, trenér sdělil poslední pokyny a šlo se na věc. Takhle nějak vypadal úterní den Libereckých. V 18 hodin pak úvodním buly začala jejich velká jízda.

Doma potvrdili svoji letošní suverenitu. Vždyť z celkových třiceti utkání ve své hale v této sezoně prohráli jen pět. Na Hradec pak na svém ledě obzvlášť umí. Od roku 2014, co hraje Mountfield extraligu, je porazili ve všech jedenácti případech.

Po dvou úvodních porážkách věděli, že musí bezpodmínečně vyhrát. Vždyť jakékoli zaváhání by je přiblížilo konci sezony. A to nedopustili.

Makali, hráli důrazně, tlačili se do branky. Všude byli o krok dřív než soupeř. Ten byl v utkání číslo čtyři obzvlášť marný. Hradečtí se šedesát minut honili za vlastním ocasem. Nebyli schopní Liberec ničím překvapit, vymyslet jedinou kloudnou akci. Většinu času hráli bez puku, madla zápasu měli pevně v rukou domácí.

Přesně věděli, co chtějí hrát. Každému jednotlivci bylo jasné, co se po něm chce. Trenér Filip Pešán moc dobře ví, proč před každým zápasem cepuje své ovečky při rozborech u videa. Herní řád jeho mančaftu je vážně obdivuhodný. Oproti prvním dvěma duelům navíc skvěle vyladili psychiku. Ustaly hádky s rozhodčími a úměrně tomu se zvětšila koncentrace na vlastní výkon.

Stav série proto zcela zaslouženě srovnali na 2:2. Do Hradce teď pojedou s obrovskou psychickou výhodou v zádech (čti v hlavách). Svou budoucnost v play off a vytoužené semifinálové pokračování teď můžou zase vidět o něco růžověji. 
Články odjinud


Články odjinud