Olomoucká cesta naděje: místo Rusáků tasí v nouzi zajíčky | iSport.cz
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vrba má šanci být kouč Sparty. Sigma potrápí Slavii
Kopecký před Šumavskou rallye: Bude velice zajímavá, zamává s ní déšť Kopecký před Šumavskou rallye: Bude velice zajímavá, zamává s ní déšť
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva obránci ve věku 18 a 17 let. V útoku pak dokonce 16letý klučík. Olomouc v posledních týdnech kosí zranění. Nikdo v klubu ale nepanikaří, prostě jen za hráče A posunou do line-upu borce B. Vytasí mladíky. Neskuhrají na nepřízeň osudu, smůlu, nebo prašivou konstelaci hvězd. Proč jinde v nouzi sahají do Ruska a proč je cesta Hanáků správná?Pokud byste na finance přepočetli hodnotu obou mužstev, mince na straně Třince by na váze šly okamžitě dolů. Olomoucké groše by se rozkutálely po podlaze. První lajna Ocelářů stojí možná víc, než celý kádr „kohoutů“. Když jim tohle řeknete, dostane se vám stoické odpovědi: No a?

A je to tak správně. Na to, s jakým mančaftem Olomouc hraje, sviští zatím aktuálním extraligovým ročníkem úžasně. Páté místo? Bomba!

S kabinou to ale nic moc nedělá. Prostě dál makají. „Dole kluky držet nemusím. Jsou charakterově skvělí, naopak je spíše musím často podpořit,“ přiznal trenér Zdeněk Moták. Ví, že cesta do play off může být ještě pořádně trnitá. Zvlášť, když je střed soutěžního pelotonu tak extrémně vyrovnaný.

Pokud hráči nebo funkcionáři říkají, že tabulku nesledují a obligátně jdou zápas od zápasu, většinou kecají. A stejně jim to nikdo nevěří. V případě Olomouce bych tomu ale klidně důvěřoval. Z Ocelářů byla v pátek na ledě cítit obří sebedůvěra, z hostů naopak pokora. Že se na duel s ligovým vládcem připravovali ve spartanských podmínkách v Uničově? „Aspoň byla sranda, zpestření,“ slyšel jsem od hráčů. Prostě jiné nastavení uvažování.

Aktuálně sužuje Hanáky množství zraněných. Mimo jsou klíčoví beci nebo hlavní útočná zbraň Zbyněk Irgl. Někde by sáhli k hostováním, střídavým startům, lovili posily o patro níž. V jistém východočeském klubu by třeba hledali v Rusku. Metoda pokus-omyl. Nevyjde to? Nevadí, přivedeme další. Ale dát prostor vlastním mlaďochům? Neblázněte, beztak na to nemají, takže je nebudeme ani zkoušet.

Řešení koučů Olomouce je jiné. Proti Třinci vyrukovali se třemi hochy, jejichž rok narození už nemá jako první číslici jedničku, ale dvojku. Nebáli se, dali jim důvěru. A oni nepohořeli. Smekám klobouk. Trenéři přesně vědí, po jaké pěšině chtějí jít. V hlavě nemají motáka, mají jasno. Také proto můžou „kohouti“ dosáhnout nejlepšího výsledku v klubové historii. I nezaujatý fanoušek to tomuhle klubu snad musí přát.

SESTŘIH: Třinec - Olomouc 4:2. Oceláři vyhráli 13 z posledních 14 zápasů
720p 360p

Aleš Jergl skóroval po roce, s Branislavem Konrádem pak vyšvihl děkovačku jako z Titaniku
Aleš Jergl skóroval po roce, s Branislavem Konrádem pak vyšvihl děkovačku jako z Titaniku

Témata:  sport, hokej, extraliga, Olomouc, blog
 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud