Hokejová show na úvod extraligy! Nový software Sparty se ale zatím seká | iSport.cz
Ondřej Kuchař
12. září 2019 • 23:14

Hokejová show na úvod extraligy! Nový software Sparty se ale zatím seká

TOP VIDEA
RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu
TOP MOMENTY: Zábranský je zpátky, bída Hradce a další bizarní pokuta pro Kladno TOP MOMENTY: Zábranský je zpátky, bída Hradce a další bizarní pokuta pro Kladno
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byla to mňamka. Opravdu výživná plnotučná hokejová show se vším všudy. Třináct gólů, 97 trestných minut, tři drsné rvačky, bláznivý vývoj skóre (1:0, 1:3, 6:3, 6:6, 7:6) a řádná porce nervů, emocí, akce a logicky také defenzivních chyb na obou stranách. Duel Sparty s Plzní měl všechno. První kolo. První zápas. A hned dost možná nejlepší utkání sezony. Pro zbylých 363 zápasů základní části je laťka nastavena setsakramentsky vysoko.Fanoušci na tribunách O2 areny si užívali bláznivou podívanou. Věřím, že nadšení muselo vládnout také u obrazovek nestranných pozorovatelů a prostých fandů hokeje. Menší radost však možná měli oba trenéři. Uwe Krupp a Ladislav Čihák měli kromě košil propocená i saka. Z chyb v obraně obou stran se jim musely protáčet panenky.

Jak Sparta, tak Plzeň po minulé sezoně výrazně obměnily své kádry. O ždibec větší pozornost se ale upínala na domácí.

Jak si sedne nadupaný útok plný posil? Bude fungovat souhra zbrusu nové první formaci ve složení Kvapil-Růžička-Řepík? A hlavně… Změní se s příchodem ofenzivních es herní projev, který v posledním ročníku nebyl zrovna extra líbivý, nebo budou Pražané dál praktikovat úporný hokej založený na nahazování a srážkách?

První duel s Plzní napověděl.

I přes výrazné zlepšení hráčské kvality je loňský rukopis trenéra Uweho Kruppa stále patrný. Výraznějších změn nedoznal. Tedy zatím. „V první řadě bránit, pánové!“ Žádné bláznění a napadání s třemi hroty útočného kopí. Ne. Naopak. Dál byl zřejmý model 1-1-3, kdy soupeři znepříjemňoval rozehrávku jediný forvard, další pendloval „pod ním“ a zbylí tři hráči hlavně couvali dozadu a brzdily útoky škodovky.

Systém zatím evidentně není stoprocentně zajetý. Jako když do počítače instalujete nový program… prostě chvíli trvá, než se nainstaluje. Střílení gólů běží bez problémů, zato defenzivní hra se zatím dost seká.

SESTŘIH: SPARTA - PLZEŇ 7:6pp. Bláznivé utkání po prodloužení zvítězili Pražané

Sparťanský obránce Jan Piskáček vyvázl z bitky v utkání s Plzní s krvavým šrámem v obličeji
Sparťanský obránce Jan Piskáček vyvázl z bitky v utkání s Plzní s krvavým šrámem v obličeji

SPARTA - PLZEŇ: Neuvěřitelnou bitvu rozhodl Košťálek, 7:6

SPARTA - PLZEŇ: A další bitka! Piskáček dostal naloženo od Houdka
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

SPARTA - PLZEŇ: První coach challenge! Rozhodčí přezkoumával druhou branku Sparty
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

SPARTA - PLZEŇ: Tvrdá bitka! Forman se pustil do Kantnera

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud