Veliká noc těžkých vah! Joshua zaslouženě na trůnu, Kličko dokázal, že je legendou | iSport.cz
Ondřej Němec
30. dubna 2017 • 13:02

Veliká noc těžkých vah! Joshua zaslouženě na trůnu, Kličko dokázal, že je legendou

TOP VIDEA
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Perfektní duel! Zápas Anthonyho Joshuy s Vladimirem Kličkem nemohl zklamat žádného fanouška boxu. Sedmadvacetiletý Brit dokázal, že je obří sportovní hvězdou a ukrajinský bojovník předvedl sestup z vrcholu ve velikém stylu. Mohlo by se říci, že Vladimir Kličko opustil trůn už zápasem s Tysonem Furym. Ale vzhledem k Furyho dopingové kauze, nelze tehdejší prohru dlouholetého vladaře nejtěžší divize brát úplně vážně. Kličko tehdy navíc, Bůh ví proč, nebojoval naplno. Jsem přesvědčený, že kdyby ukrajinský hrdina boxoval s Furym tak jako při zápase s Anthonym Joshuou, neprohrál by.

Proto lze za skutečný Kličkův ústup z vrcholu považovat až sobotní utkání v napěchovaném Wembley. A byl to odchod opravdu grandiózní. Mladému rivalovi nenechal Ukrajinec nic zadarmo. Naopak, viděli jsme starého lišáka ve skvělé formě. Čtrnáctiletý věkový rozdíl jakoby nehrál roli.

VIDEO: Joshua vs. Kličko - podívejte se na momenty úžasného zápasu

Přesně takové bitvy těžká váha potřebuje, aby zajímala široké davy fanoušků. A věřím, že právě díky novému králi Joshuovi bude stát těžkotonážní box za pozornost. Nikdo nemůže zpochybňovat jeho skvělý talent, píli a odvahu. Bilance devatenácti nepřetržitých výher způsobem K.O. právě díky poslednímu souboji nabrala neskutečně na obrátkách.

Takže přivítejme nadšeně nového vládce a vzdejme velikou čest tomu předešlému, oba si to maximálně zaslouží. 

Anthony Joshua slaví životní úspěch
Anthony Joshua slaví životní úspěch

 
Články odjinud


Články odjinud