Ščasný se pustil do hráčů, ale vinu za vyřazení Sparty nese i on | iSport.cz
Pavel Janega
4. srpna 2016 • 01:04

Ščasný se pustil do hráčů, ale vinu za vyřazení Sparty nese i on

Autor: Pavel Janega
TOP VIDEA
Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem? Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem?
Sparta - Liberec: Je to tady! Hudáček zkompletoval hattrick, 2:6 Sparta - Liberec: Je to tady! Hudáček zkompletoval hattrick, 2:6
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po vyřazení z Ligy mistrů se trenér Sparty Zdeněk Ščasný nedržel při zdi. Ostře zkritizoval Ondřeje Zahustela i Kehindeho Fataie. Použil slova jako „ten je úplně mimo“ nebo „hlavu má mimo“. Vesměs s ním můžeme souhlasit, ani jeden ve dvojzápase se Steauou Bukurešť nepodal optimální výkon. Jenže podíl viny nese na zpackaném 3. předkole i letenský kouč.Před odletem do Bukurešti si Zdeněk Ščasný rýpl do médií: „Teď je důležité, aby mužstvo věřilo tomu, že jsme dobří a silní. Aby hráči nepropadli tomu, co čtou, a nezískali dojem, že jsou k ničemu.“

Po prohře 0:2 už ale mluvil jinak, nebál se ještě ostřejší kritiky: „Třeba Zahustel nedosahuje výkonů jako na jaře, ten je úplně mimo. Fatai má taky hlavu mimo, vedení klubu žádá o přestup. Problémů je víc.“

Celkem kontrast. Ale pojďme k věci.

To, že sparťané nemají optimální formu, je bez diskuze. Vstup do nové sezony se nepovedl většině z nich. Také je ale potřeba říct, že vinu za nepřipravené mužstvo a složení sestavy z hráčů, kteří nejsou ve formě, nese primárně trenér. Protože to už na tiskové konferenci po vyřazení z LM nezaznělo. A nezapomínejme ani na nepovedená střídání v prvním domácím utkání a prakticky nulovou reakci v odvetě.

Jediné, co nelze Ščasnému vyčítat, je fakt, že Sparta kvůli EURO neodtrénovala celou letní přípravu v kompletním složení. Reprezentanti se připojovali později a nestihli si tak nacvičit vše dle jeho představ. I tohle může pohodu týmu narušit.

Jenže Steaua byla pro Spartu hratelným soupeřem, nebo by aspoň měla být, což přiznal i Ščasný. Přesto Letenští neměli nárok a byli horší. S nynější realitou se ale nesmějí smířit, naopak by s ní měli rychle něco udělat. I případný postup do Evropské ligy bude totiž slabou náplastí. Protože co si budeme povídat, hrát Ligu mistrů proti nejlepším týmům v Evropě nebo „jen“ Evropskou ligu, je velký rozdíl. Sportovně i finančně.

Sparta proto musí v této sezoně podřídit vše tomu, aby příští rok zvýšila své šance na postup mezi elitu, čti Ligy mistrů, a nepřešlapovala pořád na stejném místě. A zda si vyhodnotí, že jsou potřeba pro tento krok jiní hráči či trenér, neměla by s potřebnými změnami otálet.

 
Články odjinud


Články odjinud