Sparta je jen soubor individualit. Proč byl Hapalův konec předvídatelný | iSport.cz
28. července 2018 • 05:00

Sparta je jen soubor individualit. Proč byl Hapalův konec předvídatelný

Autor: Pavel Janega
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
Naděje pro vrcholové sportovce? Prymula promluvil o uvolnění opatření, do akce by mohla jít Kvitová i Plíšková
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pavel Hapal skončil. Zdeněk Ščasný ho na lavičce Sparty nahradil. Je to tak správně? Kdo sledoval přípravu, věděl, v jaké mizérii Letenští jsou. Nejen výsledky, ale především herní projev naznačoval, že je uvnitř týmu něco špatně. Nějaký posun po Stramaccioniho éře? Minimální, spíš vůbec žádný.

Sparťané ani po půl roce Hapalovy „vlády“ jako by nevěděli, co mají hrát. Nejsou sehraní. A vypadají pouze jako soubor poskládaný z několika lepších individualit. V kabině neexistuje týmový duch, parta. Morálka je tristní. Někteří hráči se mezi sebou nesnášejí, většina mančaftu nemůže absolutně vystát Guélora Kangu, který se mimo hřiště (vlastně i na něm) jako týmový hráč neprojevuje.

Kolektivní výkon? Součinnost? Organizace hry? Nula, nula a nula.

Můžeme se bavit, jestli Hapal ordinoval správnou taktiku, jestli ji uměl vysvětlit. Nebo zda některá jména v kádru jsou vůbec schopna taktice rozumět a plnit ji. Možná řada hráčů ani nechápala, a takový byl můj pocit z rakouského soustředění, co po nich trenérský štáb vyžadoval. Herní inteligenci šlo s jistotou spatřit jen u pár jednotlivců. Třeba u Stanciua, Radakoviče nebo Šurala.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud