Pavel Ryšavý
18. srpna 2022 • 22:45

První cena pro Paláta? Pro nejlepšího spoluhráče se kolonky hledaly těžko

Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Pardubice - Sparta: Mukwelle docpal míč do sítě! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu
Pardubice - Sparta: Kinského zaváhání, Krejčí doklepl míč do sítě! 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

POZNÁMKA PAVLA RYŠAVÉHO | Do teď Ondřej Palát nezískal ani jednu svoji trofej, Zlatá hokejka je první. Napadá vás proč? S nadsázkou, může si za to sám. Tím, jaký hokej hraje. Není nejproduktivnější. Není nejlepším defenzivním útočníkem. Nepadnete na zadek z jeho kliček, není zrovna efektní. Je spoluhráčem, který pro vás padne. Borcem, který dá gól, když tým hraje zrovna nejdůležitější zápas. Na to v NHL ještě ceny nikdo nevymyslel.Jak moc je Palát dobrý se vlastně ukáže i teď v Tampě. Ano, paradoxně ve chvíli, když tam nebude. Steven Stamkos a Nikita Kučerov jsou esa s vysokými individuálními dovednostmi. Palát je nejlepší parťák, jakého si hvězdy mohou přát. Šikovné ruce, rychlé nohy, hlava nastavená se pobít u brány i u mantinelu. Vždycky je na ledě tam, kde ho potřebujete mít, vlastně dělá jen svoji práci, nic navíc.

Fanoušci Devils byli docela kyselí, když klubu nevyšel lov Johnnyho Gaudreaua a místo toho bude klub platit Palátovi 6 milionů ročně až do jeho 36 let. Jenže díky téhle sumě dostanou Jack Hughes a Nico Hischier (dvě jedničky draftu) školu od borce, který je zvyklý procházet peklem play off, dávat v něm góly, být úspěšný, nejlepší. A nepotřebuje u toho osobní trofeje a extrémní pozornost. Tyhle věci v klidu nechá jim. Na vrcholu může zůstat ještě rok, možná dva. Záleží i na zdraví.

A můžete litovat, že NHL nesměla na olympiádu. Vidět Paláta třeba vedle Pastrňáka by byla síla. Na MS nejezdí, protože hraje, jak hraje. V play off je totiž nejlepší.

Chtěli staršího kluka, který Stanley Cup vyhrál, říká Palát o svém trejdu do New Jersey
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud