Frankfurt je pro Kadlece dobrá adresa. Z české ligy nelze doskočit dál

Václav Kadlec se loučil na Spartě, rudý dres je minulostí, teď bude pokračovat v kariéře v bundesligovém Eintrachtu Frankfurt
Václav Kadlec se loučil na Spartě, rudý dres je minulostí, teď bude pokračovat v kariéře v bundesligovém Eintrachtu FrankfurtZdroj: ČTK
Blogy
Začít diskusi (0)

Už dlouho jsme tu neměli fotbalistu, který by měl v 21 letech odkrouceno pět prvoligových sezon, v nichž střílel góly za klub, který je v zemi prakticky permanentně pod drobnohledem médií a fanoušků. A tak se nabízí otázka: Je odchod Václava Kadlece do Frankfurtu menší přestupovou bombou, než jsme u talentovaného hráče čekali? Myslím, že opravdu není a to hlavně z důvodů, které Kadlec mohl jen těžko ovlivnit.

Dnes prostě cesta z Letné do Chelsea, Bayernu Mnichov, či Juventusu Turín přímo nevede. Doby, kdy přestupovali čeští fotbalisté z Gambrinus ligy rovnou do klubů, které hrály pravidelně Ligu mistrů, jsou už dávno pryč.

Aby se něco takového Kadlecovi za současných podmínek povedlo, musel by být jednoznačným lídrem ve svém klubu, zazářit na evropské scéně a k tomu se předvést v reprezentačním dresu na velkém turnaji. Prostě příliš náročná kombinace. Navíc Sparta v posledních letech ztratila statut neotřesitelného vládce českého fotbalu a tak je zřejmé, že se o její hráče zajímají evropské velkokluby čím dál méně.

Podívejte se na Bonyho Wilfrieda, který včera vstřelil při svém premiérovém startu v Premier League gól do sítě Manchesteru United. Už málokdo pochybuje, že někdejší africký objev Sparty a Kadlecův spoluhráč má v sobě kvality, aby s nimi prorazil ve špičkovém mužstvu. Stejně ale musí šplhat na vrchol přes nizozemský Arnhem a současné působiště ve Swansea.

Proto už je jasnější, že Frankfurt je z tohoto pohledu pro Kadlece momentálně nejlepší dostupná destinace. Klub, který hraje nejnavštěvovanější soutěž a kde Kadlec má větší šanci předvést svoje schopnosti a prodat zkušenosti, jichž má na svůj věk už požehnaně. Ať se mu daří!

Začít diskuzi