Necid v nominaci? Zatím největší Vrbův risk u reprezentace | iSport.cz
Petr Adam
27. května 2014 • 18:59

Necid v nominaci? Zatím největší Vrbův risk u reprezentace

Autor: Petr Adam
Vstoupit do diskuse
0
Tomáš Necid si gólové radosti v poslední době moc neužil
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je jasné, že tým pro přátelský zápas českých fotbalistů s Rakouskem nebude k dispozici zcela záměrně nejsilnější možný tým. Vybíralo se téměř výhradně ze zdrojů v Gambrinus lize. I tak jedno jméno v nominaci vyvolává diskuze. Tomáš Necid. Ještě před pár lety by o oprávněnosti nominace útočníka Slavie nikdo nepochyboval, dnes je tomu jinak. Při třetím zápasu Pavla Vrby u národního týmu jde zatím o jeho největší risk. Vyplatí se?Divit se musí i fanoušci týmu z Edenu, ve kterém se Necid pokouší marně nakopnout svojí kariéru. Stačí se podívat na Necidovy statistiky v jarní části ligy. 12 startů, jen tři vstřelené góly. Od Necida i celé Slavie se na jaře čekalo mnohem víc, jinak by se nemusela před sobotním ligovým finišem stále bát, že po půl století spadne do druhé ligy. Vypadá to jako nedostatečná průprava ke comebacku do národního týmu, za který si Necid naposledy zahrál před EURO 2012.

Povolání Tomáše Necida vypadá také jako porušení pravidla pro výběr nominovaných, o němž Vrba mluvil na lednové valné hromadě Unie českých fotbalových trenérů. „Všude říkám, že hráči by měli být vybíráni na základě současné výkonnosti. Neměli by být vybíráni na základě toho, jak hráli před čtyřmi lety. V tomto směru jsem se už dříve jasně vyjádřil, budu se snažit toho držet,“ pronesl Vrba na začátku roku.

Necid zmíněné požadavky nesplňuje. Na jaře se sice s výjimkou derby se Spartou drží v základní sestavě, přestože je evidentní, že se vůbec nenachází v herní pohodě. Jenže v utrápeném Edenu ho z hřiště trvale jen těžko může někdo vytlačit.

Vrba musí být přesvědčený, že Necid v odlišném prostředí pookřeje a v reprezentačním dresu připomene, proč v minulosti dokázal dát v 26 zápasech 7 gólů, což je slušná vizitka. Jenže už na ní pomalu padá prach… Proto musí Necid také naznačit svůj potenciál pro budoucnost. Jinak by jeho nominace zůstala prázdným gestem.

 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud