Petr Adam
3. října 2016 • 10:10

Vácha a Koubek poslali sudí ke sporáku. Místo toho zamířili do pravěku

Autor: Petr Adam
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čech skončil v Chelsea: byl u nákupů hvězd i krocení fanoušků
Dloubák: Vrba v Baníku hraje i o reputaci. Pomůže mu restart s asistenty, změní se?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistrovství světa sledují zaplněné stadiony, americké reprezentantky oprávněně žádají stejné odměny jako mužští kolegové, protože jejich zápasy vydělávají víc peněz, ženské pomezní rozhodčí se objevily v Premier League či druhé bundeslize. Tak dnes vypadá ženský fotbalový svět. A pak bum. „Ke sporáku,“ poslal na sociální síti záložník Sparty Lukáš Vácha a v pozápasovém rozhovoru také brankář Tomáš Koubek asistentku rozhodčího Lucii Ratajovou poté, co neodmávaným ofsajdem poškodila jeho tým v závěru ligového utkání v Brně.Oddělme od začátku dvě roviny problému. Ratajová skutečně předvedla jeden z největších přehmatů dosavadního průběhu sezony a může za něj čekat v následujících dnech odpovídající tvrdý trest. Jako jedna ze dvou žen na listině rozhodčích pro profesionální soutěže nebude mít v tomto ohledu žádné úlevy. Stačilo říct, že závěr zápasu zásadně ovlivnila a pokazila. Tečka. Ani emoce po ztraceném vítězství by neměly být omluvou pro ostřejší reakci, která přišla tentokrát.

Vácha a Koubek zvolili nejvíc stereotypní políček, jaký si umíte představit. Ženy mohou v jejich očích vařit v kuchyni, možná vyrazit na stadion jako elegantní doprovod svých partnerů, a pokud se rozhodly být sudími, ať se nejdřív ukážou v plavkách, jak jim to sluší. Váchův příspěvek na Twitteru z minulého roku najednou do jeho vidění fotbalového prostředí perfektně zapadá.

Oba sparťané svým výstupem paradoxně posílili jiný stereotyp. Řada žen si může myslet, že fotbalisté mají dost předpotopní názory a těžko jim to rozmluvíte. Jak z toho ven? Nyní se ukáže, jak moc je české fotbalové prostředí k podobným projevům tolerantní, nebo přinutí sparťany se zamyslet a omluvit. Koubek už tak na svém Facebooku učinil, Vácha svůj výrok pouze vysvětlil. Podobně smýšlejících fanoušků, kteří by jim za jejich výroky zatleskali, zůstává na tribunách v Česku jistě dost. Pokud stojí o takový druh příznivců, jde o krok zpátky směrem do fotbalového pravěku.

Brno - Sparta: Je vyrovnáno – Hyčka dal po rohovém kopu gól z ofsajdu, Královec ho uznal
Video se připravuje ...

CELÝ SESTŘIH: Brno - Sparta 3:3. Divoký zápas srovnali domácí v závěru
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud