Teror nepotvrzen, hostina nezhořkla. Bezpečné Rusko baví fotbalem | iSport.cz
Radek Špryňar
18. června 2018 • 18:10

Teror nepotvrzen, hostina nezhořkla. Bezpečné Rusko baví fotbalem

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Baník - Plzeň: Bucha proměňuje pokutový kop a posílá Viktorii do vedení 1:0!
Opava - Bohemians: Střela veterána Zavadila jen těsně minula levou tyč
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RUSKA | Kousek od Kremlu, tedy několik stovek metrů od ulice Nikolskaja, která je v Moskvě jakýmsi epicentrem fanoušků z celého světa, najel taxikář na chodník a zranil osm lidí. Naštěstí se nepotvrdilo, že by šlo o teroristický útok. Řidič z Kyrgyzstánu podle svých slov usnul po dvacetihodinové jízdě autem, prý si spletl pedály a místo brzdy prošlápl plyn. Dva čeští kolegové si oddechli, krajan zbrklého šoféra je před pár dny vezl do Bronnici na trénink Argentiny. Na šedesátce se řítil stodvacítkou, celkem povznášející prožitek.Ale vážně: když se informace začala šířit Moskvou, nebylo to nic příjemného. Chyběly základní informace, mluvilo se o všem možném, spekulovalo se, zda nedošlo k úderu nějakého pomatence, což by relativně krátce po zahájení šampionátu byla dost znepokojivá zpráva. Jsem rád, že nakonec došlo přijatelnější a šampionát si i nadále tepe svým životem.

Nikdo nezemřel, šrámy vyléčí.

Byl by malér, kdyby turnaj zkazil bezprecedentní incident. Protože zatím vážně všechno klape, jak má. Jsem mile překvapený zcela bezproblémovým chodem turnaje. Když si zvyknete na všudypřítomnou policii, jejíž příslušník je v den zápasu prakticky v každém vagonu metra, máte postaráno o nevšední zážitek.

Pár hodin před zápasem nekolabuje doprava, hodinu po utkání fanoušci bez většího zdržení opustí metrem dějiště duelu. Na Spartaku, natož v osmdesátitisícových Lužnikách, se nečekají velké fronty u vstupů. Na každém rohu stojí v červených soupravách dobrovolníci, u bezpečnostních rámů se starají o průchodnost pečlivě vyškolení pracovníci, na ochozech tribun nestojí davy nervózních fandů fronty na občerstvení. Všechno běží hladce.

Fotbaloví nadšenci ze všech světových koutů se baví. A to je moc dobře. Snad fotbalová hostina nezhořkne zásluhou nepříjemného překvapení.

Fanoušci Panamy fotbalovém na MS v Rusku
Fanoušci Panamy fotbalovém na MS v Rusku

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud