Díky za odvahu, madam Viktorie. Byť taková porážka vždy bolí | iSport.cz
Radek Špryňar
24. října 2018 • 00:23

Díky za odvahu, madam Viktorie. Byť taková porážka vždy bolí

TOP VIDEA
Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení
Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před lety dostali klepec na Bayernu, před třemi týdny schytali pět ran za uši i v Římě. Pokaždé to byl poměrně žalostný pohled a ošklivý zážitek. Plno chyb v obraně doprovázených bázlivostí v ofenzivním snažení. Ruku na srdce, něco podobného se čekalo i na Realu, byť je v současnosti do madridské chlouby zahryznutá pořádná krize.O to povznášející je zjištění, že Plzeň sehrála na San Bernabeu suverénně nejlepší partii v měřeních s elitními týmy Ligy mistrů. Ano, prohra vždy bolí, ke všemu o další procenta uzemnila její šance na postup do jarních kol evropských pohárů. 

Ale mnohem důležitější je fakt, že s Realem sehrála otevřenou partii. Nesnížila se k tuhé a bezduché defenzivě, naopak se sebevědomě pouštěla do štiplavých rejdů v rozhárané obraně domácího superfavorita.

Plzeň nabídla návod, jak se i sebekvalitnějšímu soupeři pořádně podívat na zoubky. Být aktivní, přímočarý, neustále v pohybu a v nabídce. Kousat, škrábat, dloubat do žeber. A když to ve finále nepřinese body, odnesete si náramný pocit, že odvaha za to stála.
Dále je na místě ocenit Pavla Vrbu. Velmi zajímavě a zdařile zamixoval sestavou. Tah s Milanem Havlem v záložní formaci vyšel na jedničku. Stejně tak s ponecháním tradičního a zažitého systému se čtyřmi obránci.

K maximální spokojenosti chyběl jen lepší výsledek. I tak to bylo na nejblyštivějším evropském pódiu velmi povedené představení.

Prostě práce hodná českého mistra. Díky za ni, madam Viktorie!

DEBATA SPORTU k zápasu Real - Plzeň: Plzeň si zasloužila bod, Real se bál o výhru

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud