Vyčekané (asi) ne Rusku? Fousek mohl ukázat tvář lídra, šanci trapně promarnil

Petr Fousek
Petr Fousek děkuje Vladimíru Daridovi při jeho rozlučce před zápasem proti Walesu
Dárek na rozloučenou pro Vladimíra Daridu
Filip Neusser, Petr Fousek a Milan Hnilička si povídali u výtahu.
Filip Neusser, Petr Fousek a Milan Hnilička si povídali u výtahu.
Petr Fousek, předseda Fotbalové asociace ČR
Předseda Fotbalové asociace ČR Petr Fousek před strahovským sídlem
14
Fotogalerie
Blogy
Vstoupit do diskuse (3)

V sobotu o půl jedenácté dopoledne polský svaz vyslal do světa jasnou zprávu, že v baráži proti Rusku nenastoupí. Odpoledne se přidalo i Švédsko. Své si řekl šéf NSA Filip Neusser, stejně tak ministr školství Petr Gazdík. Jejich reakce byla rychlá, provázená konkrétními kroky.

Postup FAČR? Největší spolek v tuzemsku vyčkával až do pozdních večerních hodin. Novináři museli reakci urgovat, doptávat se, proč už dávno není ve veřejném prostoru. Bylo to trapné, nedůstojné…

Před loňskými volbami se Petr Fousek rozčiloval, když se o něm mluvilo jako o úředníkovi a nerozhodném diplomatovi. Zasvěcení hovořili o tom, že v pozici předsedy to může být limit a slabina.

Nyní se v přímém přenosu ukazuje, že obavy byly zcela oprávněné. V extrémně těžkých časech žádajících si rozhodné reakce měl Fousek ideální příležitost konečně odhalit tvář lídra.

Mohl se předvést a vyšvihnout před celým hnutím. Ukázat fotbalovému světu, že Česko má silného předsedu s jasným názorem. Tuhle šanci však Fousek neskutečně marní. Stanovisko svazu to jen potvrdilo.

Zprávy ze dne 3. března 2022

3. března 2022 · 21:18

Pomoc i od MMA. Pomáhá každý, kdo může. Podporu Ukrajině, která čelí ruské agresi, vyjadřují ve velkém i různá česká fitness centra a gymy. Jedním z nich je pražský PriMMAt gym, mezi jehož zápasníky patří šampion organizace Oktagon David Kozma či Leo Brichta. „Chodí sem trénovat i kluci z Ukrajiny, a těm bychom chtěli pomoct. Osobně jim dovézt nějaké věci nejde, proto děláme sbírku, kterou pak předáme organizaci Člověk v tísni, a ta zajistí transport na Ukrajinu,“ řekl trenér Pavel Bechtold. „Klobouk dolů před všemi, kteří tam zůstávají a bojují za svou zem,“ přidal se David Kozma. „Lidi tady ukázali, že pořád umí pomáhat. Díky všem.“ Redaktor deníku Sport navštívil gym v týdnu v rámci plánované reportáže z tréninku pro březnový magazín iSport LIFE.

Podporu Ukrajině, která čelí ruské agresi, vyjadřují ve velkém i různá česká fitness centra a gymy. Jedním z nich je pražský PriMMAt gym
Podporu Ukrajině, která čelí ruské agresi, vyjadřují ve velkém i různá česká fitness centra a gymy. Jedním z nich je pražský PriMMAt gym
3. března 2022 · 21:04

Rusko má po invazi na Ukrajinu od pondělí i jednu fotbalovou jistotu: nesmí hrát blížící se baráž o mistrovství světa. Na další postup centrály FIFA se zatím čeká. Může se u toho vzpomínat na žhavý konec jara 1992, kdy tehdejší Jugoslávie kvůli válce na Balkáně přišla o účast na EURO. Deset dnů před startem turnaje. Zbytek je známá fotbalová pohádka: Její podrobnosti čtěte ZDE>>>

Rusko
3. března 2022 · 20:39

Letošní mistrovství světa basketbalistek bylo dnes rozlosováno, i když mezinárodní federace FIBA zatím nerozhodla, kdo na šampionátu nahradí Rusko. Sborná byla z turnaje vyloučena kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Světový šampionát se bude hrát od 22. září do 1. října v Austrálii. Podle serveru insidethegames by Rusky mohlo ve skupině A nahradit Portoriko, které za ním skončilo v únorovém kvalifikačním turnaji na posledním čtvrtém místě.

Rusko
3. března 2022 · 19:12

Fotbalový útočník Jan Kuchta má za sebou nepovedenou soutěžní premiéru v dresu Lokomotivu Moskva, kam přestoupil v lednu z pražské Slavie. Jeho tým utrpěl v osmifinále Ruského poháru domácí debakl 0:4 s druholigovým Jenisejem Krasnojarsk. Kuchta odehrál 80 minut.

Rusko
3. března 2022 · 18:22

Po německém trenérovi Danielu Farkem opustilo tým Krasnodaru kvůli ruské invazi na Ukrajinu také osm zahraničních fotbalistů. Šestý celek nejvyšší soutěže na svém webu oznámil, že na žádost hráčů přerušil jejich angažmá. Fotbalisté opustili Krasnodar a mají trénovat individuálně s tím, že jejich smlouvy jsou dál platné. Mezi osmičkou fotbalistů jsou bývalý bundesligový hráč Kolumbijec Jhon Córdoba, čtyřnásobný francouzský reprezentant Rémy Cabella či dlouholetá opora švédského národního týmu Viktor Claesson.

Vstoupit do diskuze (3)