Teď už půjde do tuhého. U Ledecké se bude řešit budoucnost | iSport.cz
Romana Barboříková
8. února 2020 • 20:09

Teď už půjde do tuhého. U Ledecké se bude řešit budoucnost

TOP VIDEA
Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
TOP 5 týmů NHL pro play off: Tampa už nevyhoří, neodepisujte Pittsburgh
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sjezdové lyžování je pro české fanoušky zase zajímavé a zábavné. Vždyť vidět národní vlajku ve výsledkové listině v první desítce nebo dokonce úplně nejvýš, to je paráda. Naposledy to prožívali se Šárkou Strachovou, teď jim radost vrací Ester Ledecká. Slečna, která stále kombinuje snowboard a lyže, by se mohla stát první Češkou, která získá malý křišťálový glóbus ve Světovém poháru. A to už je něco. I Strachová tomu byla ve slalomu několikrát blízko, ale nedopadlo to.České naděje se teď upínají k Ledecké. Ta se v této sezoně stabilizovala v první desítce. Důvod? Jak vysvětluje její lyžařský trenér Tomáš Bank, měli víc prostoru na trénink.

Navíc díky vítězství v Lake Louise objíždí v tomto ročníku SP víc sjezdů, než původně plánovala. Poznává lépe závodní tratě, které se ve všech ročnících víceméně opakují, což je také jeden z klíčů k úspěchu.

Nyní přicházejí rozhodující bitvy. A ty budou na sjezdovce, kterou nemá tak dobře najetou, jako tu v Ga-Pa. V Crans Montaně se jí podle slov trenéra zatím při poslední návštěvě tolik nevedlo. Další zkušenosti se tak budou hodit.

A nejspíš znovu přijde na přetřes u Ledecké obvyklé téma: nebylo by lepší skončit se snowboardem, kde stejně nemá příliš velkou konkurenci, a věnovat se naplno lyžím?

Výsledky to zjevně přináší, ani ty ekonomické nejsou zanedbatelné. Sama sportovkyně se zatím ale netváří, že by ji to činilo tak šťastnou, jako když může pendlovat mezi dvěma sporty.

 
Články odjinud


Články odjinud