Teď už půjde do tuhého. U Ledecké se bude řešit budoucnost | iSport.cz
Romana Barboříková
8. února 2020 • 20:09

Teď už půjde do tuhého. U Ledecké se bude řešit budoucnost

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Plzeň: Kobra pálí za Viktorii! Ondrášek si hlavičkou poprvé prosadil, 1:0
Bohemians - Plzeň: Kopic nachystal Beauguelovi gólovku, ten jí nepohrdl! 0:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sjezdové lyžování je pro české fanoušky zase zajímavé a zábavné. Vždyť vidět národní vlajku ve výsledkové listině v první desítce nebo dokonce úplně nejvýš, to je paráda. Naposledy to prožívali se Šárkou Strachovou, teď jim radost vrací Ester Ledecká. Slečna, která stále kombinuje snowboard a lyže, by se mohla stát první Češkou, která získá malý křišťálový glóbus ve Světovém poháru. A to už je něco. I Strachová tomu byla ve slalomu několikrát blízko, ale nedopadlo to.České naděje se teď upínají k Ledecké. Ta se v této sezoně stabilizovala v první desítce. Důvod? Jak vysvětluje její lyžařský trenér Tomáš Bank, měli víc prostoru na trénink.

Navíc díky vítězství v Lake Louise objíždí v tomto ročníku SP víc sjezdů, než původně plánovala. Poznává lépe závodní tratě, které se ve všech ročnících víceméně opakují, což je také jeden z klíčů k úspěchu.

Nyní přicházejí rozhodující bitvy. A ty budou na sjezdovce, kterou nemá tak dobře najetou, jako tu v Ga-Pa. V Crans Montaně se jí podle slov trenéra zatím při poslední návštěvě tolik nevedlo. Další zkušenosti se tak budou hodit.

A nejspíš znovu přijde na přetřes u Ledecké obvyklé téma: nebylo by lepší skončit se snowboardem, kde stejně nemá příliš velkou konkurenci, a věnovat se naplno lyžím?

Výsledky to zjevně přináší, ani ty ekonomické nejsou zanedbatelné. Sama sportovkyně se zatím ale netváří, že by ji to činilo tak šťastnou, jako když může pendlovat mezi dvěma sporty.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud