Úžasná Ledecká! Ve sjezdu v Ga-Pa slaví třetí místo, vyhrála Němka | iSport.cz
8. února 2020 • 12:56

Úžasná Ledecká! Ve sjezdu v Ga-Pa slaví třetí místo, vyhrála Němka

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ester Ledecká skončila třetí ve sjezdu v Garmisch-Partenkirchenu a dosáhla na druhé stupně vítězů v lyžařském Světovém poháru. Dvojnásobná olympijská vítězka zůstala třetí i v hodnocení disciplíny. Po šesti z devíti závodů ztrácí na vedoucí Corinne Suterovou ze Švýcarska 64 bodů.V Ga-Pa si připsala první výhru ve sjezdu v kariéře domácí Němka Viktoria Rebensburgová, olympijská vítězka z Vancouveru v obřím slalomu. Druhá skončila s odstupem 61 setin Italka Federica Brignoneová, Ledecká na vítězku ztratila 83 setin sekundy.

„Perfektní jízda to asi nebyla, ale docela dobrá jo. Snažila jsem se dělat to, co mi kluci poradili. A poradili mi dobře. Měla jsem perfektně připravené lyže od Miloše (servismana Machytky) a tělo od Médi (fyzioterapeuta Michala Lešáka). A Bankovi trenéři (Ondřej a Tomáš) opět odvedli vynikající práci. Já už jsem pak jen sjela kopec,“ řekla Ledecká novinářům v cíli.

Vítězka prosincového sjezdu z Lake Louise za sebou nechala o 12 setin sekundy úřadující olympijskou šampionku Sofii Goggiaovou z Itálie, Suterová byla pátá. Před Ledeckou je ještě v hodnocení sjezdu o tři body Američanka Mikaela Shiffrinová, která po nenadálém úmrtí otce na neurčito přerušila sezonu. V celkovém hodnocení SP je čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka třináctá.

Ester Ledecká nestačila v sobotním sjezdu jen na domácí Viktorii Rebensburgovou a druhou Italku Federicu Brignoneovou
Ester Ledecká nestačila v sobotním sjezdu jen na domácí Viktorii Rebensburgovou a druhou Italku Federicu Brignoneovou

Ledecká v Ga-Pa, která před čtyřmi lety absolvovala první závod mezi lyžařskou elitou, naznačila dobrou formu pátým místem v pátečním tréninku. Na trať se vydala jako jedna z posledních velkých favoritek s číslem 15 a z dalších závodnic se jejímu času dokázala přiblížit jen Goggiaová.

Trenér Tomáš Bank ocenil výkon Ledecké v náročné střední technické pasáži. „Tam jsem viděl nejlepší oblouk, co Ester kdy udělala,“ uvedl. „Byla tam pozdě a bylo to pro ni hodně těžké, protože ji to tam trochu sneslo. A ten oblouk doprava na levé noze byl fantastický, tím zachránila celý závod.“

Tomáše Banka nepřekvapuje, že se elitní snowboardistka Ledecká usadila i mezi sjezdařskou elitou. „Má na to, já to vím už dlouho, že na to má. Ale samozřejmě to je vždy speciální věc, když je někdo na bedně, protože jsme to zas často nezažili. Zvyká se na to dobře, ale sláva trvá jen chvilku,“ řekl už s myšlenkami na nedělní superobří slalom.

Třicetiletá Rebensburgová si připsala 19. výhru v kariéře. Je první německou vítězkou sjezdu SP po Marii Höflové-Rieschové, které se podařilo vyhrát před deseti lety právě na sjezdovce Kandahar v Ga-Pa.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Ženy - sjezd: 1. Rebensburgová (Něm.) 1:41,94, 2. Brignoneová (It.) -0,61, 3. Ledecká (ČR) -0,83, 4. Goggiaová (It.) -0,95, 5. C. Suterová (Švýc.) -0,98, 6. Štuhecová (Slovin.) -1,52, 7. Hählenová (Švýc.) -1,63, 8. Vlhová (SR) -1,74, 9. Marsagliaová (It.) -1,77, 10. Reisingerová (Rak.) -1,80.

Průběžné pořadí sjezdu (po 6 z 9 závodů): 1. C. Suterová 317, 2. Shiffrinová (USA) 256, 3. Ledecká 253, 4. Brignoneová 234, 5. Rebensburgová 211, 6. Curtoniová (It.) 196.

Průběžné pořadí SP (po 23 z 39 závodů): 1. Shiffrinová 1225, 2. Brignoneová 1035, 3. Vlhová 862, 4. Bassinová (It.) 640, 5. Rebensburgová 556, 6. C. Suterová 517, ...13. Ledecká 320, 76. Dubovská 35, 91. Capová (obě ČR) 21.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud