Štěpán Filípek
16. března 2023 • 18:35

Víc peněz za TV práva? OK, ale pojďme nakopnout i fotbal. Je to šance!

Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Dvořák o Procházkovi: V USA milují extravaganci, pro UFC je ideální „produkt“
Procházkův vítězný chaos! Nástupovka z Rizinu a bouře, samuraj vyzval i moderátora | UFC 300
VŠECHNA VIDEA ZDE

Boj o titul je a bude pořádně tvrdý. Hlavně až se přiblíží konec jara... Mezitím už ale z dálky řinčí zbraně pro jinou bitvu, která má pro český fotbal ještě větší význam. Dalekosáhlý, s výhledem na další léta a hluboké změny. Očekávané soupeření o ligová televizní práva od sezony 2024/25 a vytoužený nárůst příjmů jsou šancí, která se – jak se ve fotbale říká – musí proměňovat.Je jednoznačně dobře, že Ligová fotbalová asociace (LFA) poprvé vyhlásí výběrové řízení, za které tolik horoval zvlášť slávistický šéf Jaroslav Tvrdík. LFA ho připraví poté, co se dohodla s Fotbalovou asociací České republiky na rámcové smlouvě o vzájemném fungování platné taktéž od léta 2024, což oficiálně oznámí v pátek. To byl podle stávajících dohod nutný předpoklad tendru.

Soutěž obecně vždy vyšponuje nabídky. Aby však opravdu splnila účel a přinesla vysněné „vytunění“ dosavadních cca 150 milionů korun (plus další náklady) za sezonu, musí se naplnit předpoklad souboje silných a solventních konkurentů. Ať už agentur práva přeprodávajících nebo přímo „koncových“ broadcasterů, zejména televizních společností.

Při pohledu do minulosti je potřeba vzít v potaz sílu českého trhu, jež brání jednoduchým závěrům, mechanickému srovnávání s jinými zeměmi či argumentaci často až propastným rozdílem. A to i v případě středoevropských vzorů typu Polska. Jednak jde o celkovou úroveň fotbalového „ekosystému“, jednak o finanční možnosti (potenciálních) zájemců.

Kteří se nabízejí v tuzemsku? Veřejnoprávní Česká televize je neúměrně napnuta mezi bohatou historií a chudší přítomností. Navzdory své historické

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud