I poslední místo přineslo pozitiva. Nové tváře si řekly o další šanci | iSport.cz
Tomáš Vrábel
8. listopadu 2015 • 16:00

I poslední místo přineslo pozitiva. Nové tváře si řekly o další šanci

TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pokorný chválil Kometu: Přiblížili jsme se hře play off
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva body a poslední místo. Taková je bilance hokejové reprezentace na turnaji Karjala. Výsledkově nic moc i přesto, že Vladimír Vůjtek chtěl při své premiéře hlavně uspět. Nicméně 68letý bard se svým trenérským štábem chtěl i obouchat neokoukané tváře. A některé z nich si řekly o další pozvánku.Vítězství, nebo hledání? Na Euro Hockey Tour lze pohlížet ze dvou úhlů pohledu. Někdo může bažit po úspěchu, jiný může zkoušet hráče. Vůjtek chtěl především vyhrávat, alespoň to sám po zveřejnění nominace tvrdil, ale to se mu povedlo pouze jednou a ještě až po nájezdech (proti Rusku 4:3). Nicméně jeho výběr několika nezkušených hráčů mu vyšel.

Vůjtek nominoval pět nováčků. Ve skvělém světle se při debutu v sobotu proti Finsku (1:2) představil brankář Furch. Pokud si solidně povede v Omsku, do reprezentační šatny by se mohl vrátit. Výborně si vedl i obránce Radim Šimek, který byl v tentýž den vyhlášen nejlepším českým hráčem zápasu.

Ale zaujali i další, kteří se v národním týmu dosud jen ohřáli. Jistotou byli v defenzivě Tomáš Kundrátek i plzeňský Jakub Jeřábek, nebezpečně kousali v útoku zase tygři z Liberce Řepík s Birnerem. Světlé chvilky měl ve hře i 20letý novic Dominik Kubalík. A takhle bychom mohli pokračovat…

Vůjtkovi sice prvotní plán nevyšel, když doufal, že se představí lépe než posledním místem, ale co není, může být. Zvlášť, když poznal neokoukané tváře, které se blýskly slušnými výkony. A po této zkušenosti mohou příště zahrát ještě lépe.

Radost českých hokejistů v zápase s Ruskem
Radost českých hokejistů v zápase s Ruskem

 
Články odjinud


Články odjinud