Plzeňská jedenáctka? Tentokrát nebavila, ale brala body | iSport.cz
30. října 2012 • 11:12

Plzeňská jedenáctka? Tentokrát nebavila, ale brala body

Viktoria Plzeň vstřelila rychlý gól, a pak vítězství ubránila.
TOP VIDEA
TOP MOMENTY 20. kola: Vrbova hořká rozlučka s Plzní a slávistický koncert TOP MOMENTY 20. kola: Vrbova hořká rozlučka s Plzní a slávistický koncert
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odehrajete perfektní zápas ve strhujícím tempu, ale po závěrečném hvizdu ztratíte na lídra tabulky dva body. Za týden sice diváky nebavíte, ale vyhrajete a manko zase stáhnete. Ano. To je fotbal. A taky poslední dvě vystoupení fotbalistů Plzně v Gambrinus lize.V pondělním mrazivém večeru přijeli Plzeňští do Českých Budějovic s jasným cílem: urvat tři body. Dobře věděli, že je po zápasech v evropských pohárech často bolí hlava.

V nudné atmosféře před prázdnými tribunami (1978 platících) podřídili prakticky všechno plnému bodovému zisku. Rychle vstřelili vedoucí branku, a pak hráli, co potřebovali.

Žádné bezhlavé útočení v šesti sedmi lidech, žádná útočná smršť. Tušili, že v tomhle zápase jim to stačí a na konci si mohli v kabině vítězně plácnout.

Stoper a autor jediné trefy Marián Čišovský férově přiznal, že tentokrát byly tři body cennější než předvedená hra. Celý tým měl prý pohárovou „kocovinu“ v hlavách a nechtěl klopýtnutí třeba z Příbrami opakovat.

Tentokrát příliš nebavili, ale slaví. Není to žádná ostuda. Každý tým občas potřebuje zápas, v němž si vítězství vydře, odbojuje, prostě vyválčí bez ohledu na fotbalovou krásu, vše podřídí úspěchu.

Navíc v případě Plzně si můžete být jistí, že v příštím zápase zase spustí útočnou mašinu. Před deseti tisícovkami fanoušků to vlastně ani jinak nejde.

 
Články odjinud


Články odjinud