Pardubice se už musí chystat na baráž! Hráči bez disciplíny musí pryč | iSport.cz
Vladimír Vůjtek
8. ledna 2019 • 16:52

Pardubice se už musí chystat na baráž! Hráči bez disciplíny musí pryč

TOP VIDEA
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pardubice už nemají šanci se vyhnout baráži, už teď se na ni musí začít připravovat. Vytvořit konečně tým, aby jim vyšel poslední měsíc a půl tak, aby si na baráž věřily. A v ní se pokusily o úspěch. Na desítku ztrácejí dvacet tři bodů, to je nereálné smazat. I proto, že zatím vydolovaly dvacet čtyři bodů. 
Samozřejmě, zázraky se dějí, ale takový? Mohou se jim povést dva, tři zápasy, ale rozdíl už je takový, že to v hráčích je. Spíš je teď důležité se připravit na závěr sezony. Jak? Neznám úplně zákulisí Pardubic, ale musí konečně stabilizovat kádr. Začít od nuly a připravit psychiku na to, že už teď začínají barážový boj o záchranu. Každý dílčí úspěch by je měl zpevnit, dostat do hráčů sebedůvěru. Mohou už pracovat na fyzičce, na souhře pětek, správném složení formací. To všechno jim teď čas dovoluje a dává. Rozhodně na tom jsou v tomto lépe než týmy, které budou do poslední chvíle bojovat. Ať už v těžkém prvoligovém play off nebo v extralize o to, aby se baráži vyhnuly. V tom mají Pardubice výhodu.

Je nejvyšší čas stabilizovat kádr. Postavit pětky co nejsilněji, a když se do toho trenéři trefí, mohou sehrát a podávat daleko lepší výkony. K tomu ovšem patří v prvé řadě disciplína. Nejen herní, ale především disciplína mimo led, disciplína v tréninkovém procesu. V tomhle si musí udělat pořádek. Hráči, kteří nechtějí dodržovat režim a pořádek, musí pryč. Buď je pustit, nebo vyměnit, pokud je ta možnost. To je první a zásadní problém – disciplína v týmu.

Zaznamenal jsem, že z Pardubic už vyhodili obránce Marka Trončinského, aby ho pak vzali zpátky. Podle všeho ho nový trenér Ladislav Lubina vzal na milost a věří, že si s ním poradí. Pokud se mu to povede, bude to pro Pardubice pomoc, protože Marek kvalitu má. Pokud ne, bude se problém jen prohlubovat a bude to fiasko.

Vím, že Lubina jako hráč taky pár podobných průšvihů s životosprávou měl. Na ledě to ale byl srdcař a bojovník. A pravda je, že ne vždy jsou z „hodných“ hráčů dobří trenéři. Někdy mají právě rebelové výhodu v tom, že vědí co a jak. Znají zákulisní věci a nikdo je neopije rohlíkem, jak se říká.

Nad posledními Pardubicemi je Chomutov. Ten bych ale ještě neodepisoval, může promluvit do dění v tabulce. Sice mu hrubě nevyšel začátek ligy a body teď těžce dohání, ale je to silné mužstvo. Stejné, jako soupeři v tabulce od osmičky dolů.

Ne, Piráti na odpis nejsou, bodů je pro ně ve hře pořád dost. Je tam dobré vedení, hokej dělají dobře, zase to bylo jen o stabilizaci. Dlouho neměli stabilního brankáře, toho už v Justinu Petersovi našli, jejich výkony šly nahoru. Vyhráli na Spartě, porazili Kometu, zvítězili i teď nad Vítkovicemi. Když se jim povede alespoň mini šňůra výher, přiblíží se a šanci na vyhnutí se baráži mají. Na rozdíl od Pardubic.

SESTŘIH: Plzeň - Pardubice 11:1. Totální ZMAR Dynama! Indiáni slaví nejvyšší výhru v historii

Mladá Boleslav - Pardubice 1:0. Brankář Gašper Krošelj udržel třetí nulu v sezoně

K čistému konto pomohli Gašperu Krošeljovi výraznou měrou i jeho spoluhráči
K čistému konto pomohli Gašperu Krošeljovi výraznou měrou i jeho spoluhráči

 
Články odjinud


Články odjinud