Česko - Korea 2:1. Body se musí počítat. Zůstává ale několik ALE | iSport.cz
Zdeněk Janda
15. února 2018 • 16:45

Češi proti Koreji? Body se musí počítat. Zůstává ale několik ALE

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
Bohemians - Mladá Boleslav: Klíma zpražil Ďolíček, 1:1! Ofsajd to podle VAR nebyl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na úvod to hlavní: Tři body jsou základem. Podívejte, jak dopadli favorité včera. Rusové prohráli se Slováky, Američané se Slovinci. Proto se i vydřená výhra nad nadšenou Koreou musí brát. Soupeř jednoznačně ukázal, že to nejsou žádní nazdárci. Zůstává tam ale více ALE.Uspokojení není na místě. Euforie už vůbec ne. Český výkon nebyl perfektní. Můžeme si říkat, že se hokej vyrovnává. Vyrovnává, to je pravda. Jenže, ruku na srdce, pořád jsou to Korejci…

A bylo to hlavně o českém výkonu. Nasazení nescházelo. Ale chyběl větší tlak, hráči nebyli moc pospolu, nebyli až tolik silní na puku. Když se hraje proti takovému soupeři, je potřeba si aspoň vynutit nějaký faul. Jenže ani k tomu se pořádně Češi nedostali. Šance měli, hlavně zezačátku, ale postupem času byly většinou jalové. Vkrádala se nervozita.

Moc nescházelo, aby se Korejci dostali k nějakému ušmudlanému gólu. A mohl z toho být průšvih. V úvodu třetí třetiny to skutečně „smrdělo.“ Puk se šoural kolem brankové čáry. Stejně jako v závěru.

Byl to první zápas. Pro drtivou většinu premiérový na olympiádě. Dá se to pochopit. Jsou to přeci jenom jiné kulisy než při šampionátu. Tohle je daleko větší divadlo. To největší, které v hokeji může být.

Navíc Korea byla nahecovaná. Hráči předvedli výkon na hranici svého maxima. I tohle je hnalo. Byli plní sil. Adrenalin z nich stříkal.

Čeští hokejisté vstupovali do turnaje se sebevědomím. Aby si splnili medailový sen, výkon musí jít nahoru. Hráči si to dobře uvědomují. Vnitřně je to muselo užírat. Říkali si: Jo, body dobrý, ale proč jsme těm Korejcům nenasypali víc gólů a mohl být klid?

I při vědomí, že se hokej srovnává a exotický soupeř dokázal potrápit i jiné velmoci, tohle je mohlo trápit na duši. Teď si mohli oddychnout, že je povinná výhra doma. Ať se rodila jakkoliv.

Znovu je třeba říct. Pořád jsou to tři body. Ale zároveň dodat, že medailový sen bude chtít ještě o něco víc. Už Kanada naznačí víc.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud