30. ledna 2015 • 13:30

Hejnová se před domácím ME rozhoduje: Čtvrtka, nebo půlka?

Autor:
Zuzana Hejnová věří, že jí kvalitní příprava pomůže na domácím ME k medaili
TOP VIDEA
Příbram - Jablonec: Nádherný gól Jakuba Považance! Příbram - Jablonec 0:6 Příbram - Jablonec: Nádherný gól Jakuba Považance! Příbram - Jablonec 0:6
Baník - Karviná: Fleišman se trefil ze standardky a srovnal na 1:1! Baník - Karviná: Fleišman se trefil ze standardky a srovnal na 1:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Návrat do zlatého města čeká atletku Zuzanu Hejnovou. Světová šampionka na 400 metrů překážek v neděli poběží první velký závod halové sezony na mítinku Ruská zima v Moskvě, kde před dvěma lety slavila životní zlato. Spolu s Denisou Rosolovou bude na startu čtvrtky a výsledek jí pomůže rozhodnout, kterou disciplínu zvolit pro březnové ME v Praze. Ve hře je ještě osmistovka.Zuzana Hejnová začíná comeback po loňské promaroděné sezoně, kterou jí pokazila zlomenina zánártní kůstky na levé noze a následné problémy s patou. A v prvním mezinárodním závodě roku se chystá do Moskvy, kde slavila titul mistryně světa.

„Těším se, mně se tam závodilo dobře,“ usmívá se Hejnová. „Už i pořadatelé se mnou udělali rozhovor, připomněli mi, že se vracím na místo, kde jsem získala titul. Ze začátku mi to nedošlo. Je to zvláštní. Těším se, i když v hale to bude jiné.“

Hejnová se po operaci zlomené kůstky sice na dráze objevila už loni v létě, ale kvůli bolesti v patě musela vynechat mistrovství Evropy v Curychu. Od té doby se uzdravila a dohání tréninkové manko.

„V Moskvě si nedávám vůbec žádné cíle. Už dlouho jsem neběžela, vloni v hale jsem nezávodila vůbec,“ připomíná Hejnová. „Moc si nedovedu představit, jak jsem schopná běžet rychle. Chci běžet tak, abych byla spokojená sama se sebou a mít z toho dobrý pocit. Jsem docela unavená, pořád trénujeme. Není úplně čas na nějakou velkou formu, na vyladění. Věřím, že až si odpočinu, že se to ještě zlepší.“

Svou parádní disciplínu na 400 metrů překážek Hejnová v hale využít nemůže, a tak váhá, jakou cestou se vydat směrem k halovému mistrovství Evropy, které se v O2 areně koná už za pět týdnů.

I proto během ledna zkoušela testovací tratě na neobvyklých vzdálenostech. Průměrný čas 38,88 sekundy na třístovce jí ukázal, že směrem ke čtvrtce zatím není v ideální rychlostní formě. Naopak ji potěšil výkon 1:28,04 na osmistovce, kterým jen o čtrnáct setin prohrála s renomovanou půlkařkou Lenkou Masnou.

„Šestistovka byla hodně dobrá,“ líčí Hejnová. „Před startem jsem nevěděla, jak ji mám běžet. Začala jsem pomalu, Lenka mi hodně utekla. V konci jsem ji dobíhala, ale už jsem to nestihla. Věřím, že když poběžím líp takticky, jsem schopná být i rychlejší. Cítila jsem hodně sil, myslím, že osmistovku uběhnu.“

Nedělní čtvrtka v Moskvě Hejnové naznačí, jaké jsou její šance na čtvrtce, kde před dvěma lety na halovém mistrovství Evropy v Göteborgu vybojovala čtvrté místo. 7. února si v německém Chemnitzu vyzkouší běh na 800 metrů, což je s výhledem pro Prahu její další možnost.

„Trenér už v loňském roce chtěl, abych osmistovku běžela. Bohužel to nedopadlo kvůli zranění. Takže mě nějak zkoušel lámat, abych si to vyzkoušela,“ vysvětluje Hejnová. „Já se na trénincích cítím líp na delších tratích. Nejsem na tom tak dobře rychlostně. I díky tomu jsem svolila k delším tratím.“

Závody v Moskvě a Chemnitzu pomůžou Hejnové rozhodnout, v jaké disciplíně se na domácím šampionátu v Praze představit.

„Nemám preferenci. Osmistovku jsem běžela jen ve víceboji, nikdy jsem ji neběžela sólo s lepšími holkami. Nevím, jak rychle můžu běžet,“ vysvětluje Hejnová. „Trenér říká, že na osmistovce je u mě větší šance na úspěch. Já mu věřím. Uvidíme, jak se mi obě tratě poběží. Ty závody poběžím v rozmezí jednoho týdne, po nich bych měla vědět, ke které trati se budu přiklánět. Na tréninku jsem se cítila líp na delších tratích. Ale nevím, co udělá závod.“

Hejnová se v Moskvě utká s další reprezentantkou Denisou Rosolovou, představí se také čtvrtkař Pavel Maslák a Petr Svoboda na 60 metrů překážek.

 

Témata:  sport, atletika, hejnová, moskva
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze