15. srpna 2013 • 04:59

Bývalý šampion Šebrle uvažuje o trénování, myslí si na Helceleta

Autor:
TOP VIDEA
Hašek perlil: Záviška se měl narodit jako kůň Hašek perlil: Záviška se měl narodit jako kůň
Bohemians - Plzeň: Júsuf proměnil pokutový kop a Klokani vedou 1:0! Bohemians - Plzeň: Júsuf proměnil pokutový kop a Klokani vedou 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z MOSKVY | Legendární desetibojař Roman Šebrle sice letos ukončil kariéru, u sportu však chce zůstat. Jednou variantou je stále profesionální golf. V záloze má ale i nabídku Dukly na trenérské místo. Šebrlemu by se líbilo trénovat současného nejlepšího desetibojaře Adama Sebastiana Helceleta, kterého do loňska připravoval další slavný šampion Tomáš Dvořák.„Nabídku mám z Dukly, mám se rozhodnout do konce sprna. Umím si to představit,“ říká Šebrle. „Mně by to lákalo, ale je to těžké. Nemáte jednoho svěřence, nejde být s rodinou. Je to větší zodpovědnost. Kluci od vás něco očekávají, nechtějí, abyste to dělal na půl. Kdybych se rozhodnul, věnoval bych se jim na sto procent.“

Šebrle by mohl dostat k ruce silnou skupinou desetibojařů ze silné dorůstající generace. Jednal už s osmnáctiletým talentem Jiřím Sýkorou, který letos na mistrovství republiky ohromil výkonem 764 centimetrů do dálky, umí stovku těsně nad 11 sekund a v tyči už skočil čtyři a půl metru.

„Kdyby bylo na mě, chtěl bych udělat dobrou skupinu. Jirka Sýkora by si to uměl představit,“ říká Šebrle. „Kdyby k tomu šel Adam, to by byla fantastická skupina. Ještě najít dva kluky, kteří by se jim chtěli podobat a vytáhnout se za nimi, hecovat se…“

Adam Sebastian Helcelet, který už čtyřikrát překonal hranici 8000 bodů, trénoval do loňska pod reprezentačním šéftrenérem Tomášem Dvořákem, od podzimu za jeho přípravu zodpovídá Rudolf Černý, bývalý kouč oštěpařky Barbory Špotákové. Helcelet letos získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy do 22 let v Tampere, kde si zlepšil osobní rekord na 8252 bodů.

Do loňska byli Šebrle s Helceletem soupeři. V boji o olympijskou nominaci byl úspěšnější Šebrle, ale na Hrách v Londýně kvůli zranění odstoupil už po první disciplíně a už nebylo možné nominovat náhradníka.

„Adam má svého trenéra, nevím, jestli je spokojený, nebo ne. Asi je, když si udělal osobák,“ řekl Šebrle. „Svěřence bych musel najít, ale určitě bych Adama oslovil. Jsou to ale jen spekulace.“

Bývalý desetibojařský šampion je na MS v Moskvě a uvažuje, že se stane trenérem desetibojařů. Druhou variantou, jak zůstat u sportu, je pro Šebrleho hraní golfu.
Bývalý desetibojařský šampion je na MS v Moskvě a uvažuje, že se stane trenérem desetibojařů. Druhou variantou, jak zůstat u sportu, je pro Šebrleho hraní golfu.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze