26. srpna 2015 • 14:18

Hejnová je zase ZLATÁ! Na atletickém MS jasně obhájila titul

Autor: ,
TOP VIDEA
Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zuzana Hejnová obhájila titul mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek. Ve finálovém závodě v Pekingu zvítězila suverénně v nejlepším letošním světovém výkonu 53,50 sekundy.Hejnová se po vleklých zdravotních problémech a rozpačitém úvodu sezony dostala před mistrovstvím světa do výborné formy a v Pekingu vybojovala další zlatou medaili po třech dominantních bězích. Ve finále dosáhla svěřenkyně Dalibora Kupky osmého nejlepšího výkonu kariéry, ke svému českému rekordu z Moskvy se přiblížila na 67 setin.

"Myslím, že to je letos můj maximální výkon. Ani jsem v to nedoufala. Na začátku sezony, když se mi zlepšovala forma, jsem v takovýhle čas věřila, ale teď to byl už třetí běh. Navíc se cítím trochu nachlazená, takže jsem strašně spokojená. Bylo to bez chyby, na konci už jsem nemohla," uvedla Hejnová.

VIDEO | Hejnová opanovala závod jednoznačně

Za českou reprezentantkou skončily dosavadní jednička letošních tabulek Shamier Littleová (53,94) a další Američanka Cassandra Tateová (54,02).

"Ani nevím, jak to dopadlo," usmívala se po čestném kolečku Hejnová, která je vůbec první českou atletkou, která obhájila titul mistryně světa a jako první v historii obhájila světové zlato na této trati."Byla to těžká cesta, ale skončila skvěle," zmínila loňské potíže s únavovou zlomeninou nártu a bolavou patou.

 400 m př.:
1. Hejnová (ČR) 53,50,
2. Littleová 53,94,
3. Tateová (obě USA) 54,02,
4. Petersenová (Dán.) 54,20,
5. Russellová (Jam.) 54,64,
6. Childová (Brit.) 54,78,
7. Nelová (JAR) 54,94, 8
8. Spencerová (Jam.) 55,47.

Profil Zuzany Hejnové

Datum a místo narození: 19. prosince 1986, Liberec

Výška a váha: 173 cm, 62 kg

Klub/trenér: Dukla Praha/Dalibor Kupka

Největší úspěchy: MS 2013 (Moskva) a 2015 (Peking) - zlato, OH 2012 (Londýn) - bronz (vše 400 m překážek); HMS 2010 (Dauhá), ME 2012 (Helsinky) a HME 2013 (Göteborg) - bronz (vše 4x400 m); celková vítězka Diamantové ligy 2013 (400 m překážek)

Ocenění: vítězka ankety Sportovec roku ČR 2013; vítězka anket o nejlepší evropskou atletku roku a Atlet roku ČR 2013

Rodina: svobodná

Ostatní: od roku 2008 patří ke světové špičce, avšak medaile z velké akce jí dlouho unikala; s atletikou začala v roce 1998 na sportovní základní škole v rodném Liberci; o pět let později získala zlato na MS do 17 let, je rovněž juniorskou mistryní Evropy; v roce 2005 poprvé překonala národní rekord, dosud ho vylepšila dvanáctkrát až na současných 52,83; dlouhé čekání na cenný kov z velké seniorské akce prolomila bronzem z OH 2012 v Londýně; po sezoně odešla ze skupiny Rychlých holek z USK Praha mezi muže do Dukly Praha, změna jí prospěla především co se týče sebevědomí; předloni proměnila všech 13 startů pod otevřeným nebem ve vítězství a vedle titulu mistryně světa si zajistila i celkové prvenství v prestižní Diamantové lize ve své disciplíně; loni v lednu utrpěla únavovou zlomeninu nártu, po návratu na dráhu ji zase trápila bolavá pata, a tak musela předčasně ukončit sezonu; na březnovém halovém ME v Praze si vyzkoušela osmistovku, avšak nepostoupila z rozběhu; také na dráze se rozjížděla pomaleji, ale v posledních třech mítincích Diamantové ligy zvítězila a hořkost porážky nepoznala ani v Pekingu; její starší sestra Michaela byla vícebojařskou reprezentantkou, ona sama vyzkoušela pětiboj na HME 2011 v Paříži (skončila sedmá); jako své koníčky uvádí cestování, potápění, hru na klavír a lyžování; má vlastní stránky www.hejnova.cz.

O prvenství Zuzany Hejnové na MS nebylo pochyb
O prvenství Zuzany Hejnové na MS nebylo pochyb

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze