Oštěpařský pár na MS! Snad půjde Víťa do finále, fandí Ogrodníková Veselému | iSport.cz
7. srpna 2017 • 18:23

Oštěpařský pár na MS! Snad půjde Víťa do finále, fandí Ogrodníková Veselému

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Může se Vrba stát trenérem Sparty? SÁZKAŘSKÉ TIPY: Může se Vrba stát trenérem Sparty?
Procházka o úspěchu v Japonsku: diváci ho hnali, pokřik nevysvětloval Procházka o úspěchu v Japonsku: diváci ho hnali, pokřik nevysvětloval
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z LONDÝNA | První nervy mají za sebou. Oštěpařka Nikola Ogrodníková na mistrovství světa bojovala v kvalifikaci pod dohledem svého přítele i trenéra Vítězslava Veselého. Ogrodníková do finále nepostoupila, ale doufá, že jejímu milému se to povede.„Víťa se mě snažil hlavně moc neznervozňovat, dostat mě do klidu. Připomínal mi technické věci, co říká pan Železný. Nic extra jsme nevymýšleli,“ říká Ogrodníková.

Šestadvacetiletá závodnice začínala u sedmiboje, z něhož má z roku 2007 bronzovou medaili z juniorského mistrovství Evropy. V posledních letech se ale prosazuje v oštěpu a letos zaznamenala zásadní posun poté, co trénovala ve skupině kouče Jana Železného spolu se svým partnerem Vítězslavem Veselým.

„V sezoně mi všechny tréninky kromě házecích dělal Víťa, na házení jsem se snažila 99 procent chodit s panem Železným,“ říká česká reprezentantka.

Šestadvacetiletá Ogrodníková letos pětkrát přehodila šedesátimetrovou hranici a na červnovém Odložilově memoriálu si zlepšila osobní rekord na 62,24 metru. V nedělní kvalifikaci jí výkon 59,99 metru stačil na devatenácté místo.

„Nebyla to úplně ostuda, ale měla jsem na víc. To jsem tady nepředvedla, mrzí mě to, určitě na finále bylo. Letošní sezona je super, já jsem za šedesátimetrové hody moc ráda. Myslím, že na příští rok je to hezká vyhlídka,“ těší se Ogrodníková, která si užívá, že na svém prvním světovém šampionátu měla podporu svého přítele i kouče.

„Určitě jsem ráda. Člověk není tak vystresovaný, když ho má doma a je to partner. On mě zná, jak se doma chovám, co mě vystresuje, jak mě zase uklidní. To byla velká podpora,“ říká Ogrodníková a se smíchem dodala: „Ráno před závodem to vypadalo, že jsem uklidňovala já jeho. Nervozita na něm šla znát. V závodě se to asi obrátilo.“

Ve čtvrtek bude Ogrodníková fandit, aby se Veselý dostal do sobotního finále.

„Já doufám, že to vyjde. Sice měl sezonu nahoru, dolů. Ale teď mu to na trénincích jde líp, snad z toho něco hodí,“ doufá Ogrodníková.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud