MS atletika 2019 | Chodkyně Drahotová odjela do Dauhá na MS: Nesmím to v tom teplu napálit | iSport.cz
25. září 2019 • 12:33

Chodkyně Drahotová odjela do Dauhá na MS: Nesmím to v tom teplu napálit

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
MOMENTY VÍKENDU: Léčba Kotalem nezabrala, Musa pálil, otloukánkem Příbram MOMENTY VÍKENDU: Léčba Kotalem nezabrala, Musa pálil, otloukánkem Příbram
SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chodkyně Anežka Drahotová má před mistrovstvím světa v Dauhá dva cíle. Stříbrná medailistka z loňského mistrovství Evropy by v netradičně půlnočním závodě na 20 kilometrů uvítala umístění do desítky a splnění olympijského limitu."Celá sezona je specifická," řekla Drahotová před odletem do katarského dějiště šampionátu, který se koná nezvykle až začátkem října. "Myslím ale, že jsem dobře připravená. Poslední soustředění a tréninky šly dobře. Vážně se těším."

Čtyřiadvacetiletá Drahotová dorazila na letiště jako poslední z první části české výpravy. "Jako vždycky," podotkla s úsměvem. V Dauhá chce předvést svůj nejlepší letošní výsledek. "Splnit ostrý limit na olympiádu," vytkla si za cíl čas 1:31:00 hodiny. Bude tak muset zrychlit, letos šla zatím o tři a půl minuty pomaleji, a to už v březnu v Luganu.

Juniorská mistryně světa z roku 2014 je držitelkou českého rekordu na 20 km časem 1:26:53. V Dauhá ale bude těžké podobný výkon atakovat. Důvodem budou teplé a vlhké podmínky a navíc fakt, že se startuje před půlnocí.

"Z toho pohledu nedokážu odhadnout, jaký výsledek to bude. S desítkou bych byla určitě spokojená," řekla Drahotová. Na mistrovství světa už aktuální osmička světového chodeckého žebříčku skončila v Top Ten dvakrát - v Moskvě 2013 byla po diskvalifikaci jedné ze soupeřek šestá, o dva roky později v Pekingu osmá. Předloni MS nedokončila.

Zvláštní bude pozdní start chodeckého závodu. Drahotová normálně chodí spát v půl jedenácté, na MS se na trať vydá o hodinu později. "Nemám s tím zkušenosti. Na jednom mítinku na Slovensku jsem šla v devět večer," řekla. Speciálně se ale nepřipravovala a večerní závod si v přípravě nezkoušela. "Uvažovali jsme o tom, ale zavrhli jsme to, abych neměla rozhozený spánek. Tělo jednorázovou změnu vydrží a já se nebojím, že bych usínala. Tělo je připravený," konstatovala.

Po příletu do Dauhá bude chodit spát později. A ještě jednu věc zařadila. "Chodím spát odpoledne," řekla desátá žena z olympiádu v Riu de Janeiro.

Po letošní úspěšné sezoně se letos Drahotové příliš nedaří. "Maličko mi chybí závodní sebevědomí," přiznala chodkyně. Znovu upravovala vyšší váhu a po změně v přípravě se cítila unavená. "Pocítila jsem pak i psychickou únavu, protože to nejelo, jak bych potřebovala, a přitom jsem měla hodně natrénováno," řekla.

Závěrečnou přípravu ale podle svých slov zvládla dobře. "Sezona je dlouhá. Loni jsem touhle dobou už měla po sezoně. Snažili jsme se trochu upravit tréninky, přípravu jsme proložili jízdou na kole. Fyzicky se cítím dobře," prohlásila.

Pro závod ještě neměla rozmyšlenou taktiku, ale určitě nepůjde zezadu. "Vyhovuje mi, když si tempo udávám. Ale nejsem zase blázen, nesmím to v tom teplu napálit. Nebudu ta, která bude udávat tempo," uvažovala Drahotová.

Chodkyně Anežka Drahotová a běžec Patrik Šorm před odletem české atletické reprezentace na mistrovství světa v Dauhá.
Chodkyně Anežka Drahotová a běžec Patrik Šorm před odletem české atletické reprezentace na mistrovství světa v Dauhá.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud