30. ledna 2013 • 13:02

Světový rekordman v půlmaratonu bude v dubnu startovat v Praze

Autor:
Tadese při loňském vítězství v Lisabonu.
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky? SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Praha zažije útok na atletický světový rekord. Na startu pražského půlmaratonu bude 6. dubna světový rekordman Zersenay Tadese z Eritrey, který by rád překonal svůj světový rekord 58:23 minuty z roku 2010.Organizátoři Hervis 1/2Maratonu Praha přilákali opravdovou hvězdu. Tadese je bronzový olympijský medailista z OH 2004 v běhu na 10 000 metrů a pětinásobný mistr světa v půlmaratonu z let 2006 – 2009 a 2012. Na světových šampionátech v krosu získal v posledních pěti letech zlatou, stříbrnou a dvě bronzové medaile.

„Máme velkou radost, že se tento špičkový atlet zúčastní jubilejního 15. ročníku Hervis 1/2Maratonu Praha,“ říká Carlo Capalbo, předseda organizačního výboru Prague International Marathon. „V Praze se budou opět trhat rekordy!“

Na start se Tadese postaví mimo jiné vedle Philemona Lima z Keni, který v roce 2011 zaběhl jako první v Česku půlmaraton pod hranici jedné hodiny s časem 59:30.

„Zersenay Tadese běhá každý rok velmi omezený počet závodů, které si pečlivě vybírá. Jsme opravdu rádi, že si pro letošní rok vybral právě Prahu,“ dodává Jana Moberly, koordinátorka elitních atletů z organizačního týmu.

Pražský půlmaraton se v posledních letech dostal mezi nejlepší světové závody a od mezinárodní atletické federace IAAF obdržel známku IAAF Road Race Gold Label. Loňský vítězný čas ATsedu Tsegaye 58:47 byl nejrychlejším půlmaratonem roku.

Letošní závod startuje 6. dubna 2013 na pražském Náměstí Jana Palacha ve 12 hodin. Kapacitu závodu navýšili organizátoři na 12 000 běžců, přesto zbývá už jen posledních 1 000 míst.

„Myslím, že registraci uzavřeme opět víc jak dva měsíce před závodem,“ upozorňuje Václav Skřivánek z organizačního týmu.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze