Senzační Malíková! Talent slaví další zlato. Chci se zapsat do historie, říká | iSport.cz
8. července 2018 • 22:13

Senzační Malíková! Talent slaví další zlato. Chci se zapsat do historie, říká

Autor:
TOP VIDEA
UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová
Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0! Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtvrtkařka Barbora Malíková si jde směle za svým cílem zapsat se do historie. Loňská dorostenecká světová šampionka v maďarském Györu vyhrála i mistrovství Evropy do 17 let. Závod na 400 metrů vyhrála v novém národním dorosteneckém rekordu 52,66 sekundy. Je to zároveň rekord MS a letošní nejlepší český čas mezi ženami. Sprinter Jiří Pechar získal bronz na dvoustovce.Malíková o osm setin sekundy překonala svůj dosavadní nejlepší výkon z loňského dorosteneckého MS v Nairobi. Porazila stříbrnou Němku Scheppanovou a bronzovou Rusku Soldatovou, závodící jako nezávislá atletka.

„Jsem strašně unavená, ale taky šťastná,“ řekla Malíková v cíli pro web atletického svazu. „Očekávala jsem, že se to bude zrychlovat mnohem lépe, protože nohy nebolely tolik. Po třech náročných dnech v tom vedru to není moc dobré. Nohy bolely i tak. Chtěla jsem běžet na svůj osobák, nevěděla jsem, jak to půjde, jestli to vůbec půjde, bylo to náročné, ale vyšlo to.“

Malíková na sebe upozornila loňským suverénním vítězstvím v Nairobi, letos už zaběhla rychlou třístovku na Zlaté tretře a nedávno zlepšila také národní dorostenecký rekord na 800 metrů, kde je druhá v evropských tabulkách. Na čtvrtce kontinentální pořadí vede.

Barbora Malíková znovu zazářila, na ME do 17 let vyhrála závod na 400 metrů v novém národním rekordu (archivní foto)
Barbora Malíková znovu zazářila, na ME do 17 let vyhrála závod na 400 metrů v novém národním rekordu (archivní foto)

„Loňský závod v Keni se mi běžel mnohem lépe, neočekávalo se ode mě skoro nic, byly i pro mě přijatelnější podmínky,“ líčila Malíková, která ve finále běžela v ponožkách s pokémonem Pikachu.

„Na každou sezonu mám ponožky, které mi přinášejí štěstí. Když je špatné počasí nebo se mi neběží dobře, běžím v nich i v tretrách, asi mi pomohly,“ usmívala se Malíková.

Šestnáctiletá dívka na čtvrtce suverénně vládne českým tabulkám i v kategorii žen a časem 52,66 sekundy dokonce splnila ostrý limit pro účast na srpnovém mistrovství Evropy dospělých v Berlíně.

„Můj životní cíl je co nejvíce se zapsat do historie, uvidíme, jak to půjde,“ usmívá se Malíková.

Další medaili pro českou výpravu vybojoval sprinter Jiří Pechar, který skončil na dvoustovce třetí výkonem 21,31 sekundy. Už v semifinále překonal časem 21,23 sekundy národní dorostenecký rekord.

„Já jsem tomu nechtěl věřit. Na konci zatáčky jsem byl první. Pak mě doběhli oba Němci. Jsem nesmírně šťastný. Je to splněný sen,“ radoval se Pechar, který se jen pár desítek minut po bronzové dvoustovce představil také ve finále na 110 metrů překážek, kde mu výkon 13.97 stačil na šesté místo.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud