Češi na ME pod lupou: Sato riskoval, Veselému chyběla kila. A co Balvín?

Autor: Jan Jaroch
0
  • Video se připravuje ...

Zakopli hned na první překážce. Českým basketbalistům nevyšel vstup do domácího ME. S Polskem prohráli 84:99 a výrazně si tak hned zkomplikovali cestu za postupem. Kdo hrál s největší energií a kdo nejvíc hořel v obraně? Deník Sport ohodnotil reprezentanty na škále od 1 až po 10. Přičemž 10 je nejlepší. A hodnoceni byli jen ti, kteří odehráli 10 a víc minut.

• Patrik Auda

Známka Sportu: 7
    Minuty: 14:15
    Body: 10
    Doskoky: 1
    Asistence: 0

Instant offense, tedy neutuchající ataky koše, jsou jeho poznávací značkou. Za čtrnáct minut dal deset bodů, když minul jedinou střelu. V obraně bylo však cítit, že mu na polské dlouhé chybí centimetry.

• Ondřej Balvín

Známka Sportu: 5
    Minuty: 17:53
    Body: 6
    Doskoky: 5
    Asistence: 2

Vystřelil dvě trojky, netrefil ani jednu. Nebyl tolik produktivní, jak bývá zvykem, ale také nedostal příliš míčů.

• Tomáš Satoranský

Minuty: 17:12
    Body: 0
    Doskoky: 0
    Asistence: 6

Známka je tvrdá na to, že hrál na jedné noze. Na hřiště chodil na krátké úseky, riskoval zdraví, aby pomohl. Zcela pochopitelně neatakoval koš, snažil se dirigovat hru. Nula bodů, to ale v národním týmu nepamatuje.

• Jan Veselý

Známka Sportu: 8
    Minuty: 21:23
    Body: 17
    Doskoky: 2
    Asistence: 1

Hrál s největší energií z týmu, táhl ho střelecky. V soubojích s urostlými Poláky mu však také chyběla kila. Přesto jasně nejlepší český hráč.

• Vít Krejčí

Známka Sportu: 6
    Minuty: 18:21
    Body: 6
    Doskoky: 2
    Asistence: 4

Předvedl mladickou drzost, jako jeden z mála dokáže hrát jeden na jednoho. Nebál se vystřelit. Potřebuje ale víc minut a v delších úsecích.

• Vojtěch Hruban

Známka Sportu: 4
    Minuty: 27:32
    Body: 8
    Doskoky: 3
    Asistence: 3

Kapitán byl nejvytíženější ze všech, snažil se tradičně v obraně, střeleckou ruku ale tentokrát neměl přesnou a ztratil tři míče.

• Jaromír Bohačík

Minuty: 25:58
    Body: 13
    Doskoky: 3

Rychle se dostal do problémů s fauly, s čímž se nehraje dobře. Předvedl svou tvrdost i přesnou ruku, ani on se ale nedokázal dostat do většího laufu.

• Ondřej Sehnal

Minuty: 14:55
    Body: 6
    Doskoky: 1

V prvním poločase s ním hra na hřišti fungovala dobře, trefil i dvě trojky, dřel v obraně. Když byl na palubovce, vyhráli Češi tento úsek o 6 bodů. Zbrklost a nejistota jsou z něj však cítit.

• Tomáš Kyzlink

Minuty: 16:02
    Body: 5
    Doskoky: 0

Několikrát hořel v obraně, když mu hráč seběhl za zády ke koši. Dal jedinou ze tří střílených šestek, nebyl to jeho zápas.

• Martin Peterka

Minuty: 20:18
    Body: 9
    Doskoky: 2

Střelec střílí a tuhle roli Peterka zvládl, proměnil tři ze čtyř zvednutých trojek. Jak je však pomalý na nohách, v obraně příliš nepomohl.