Autor: ČTK, adl
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalisté New Orleans vyhráli v NBA podruhé za sebou, na palubovce silného Denveru zvítězili 113:105. Český reprezentant Tomáš Satoranský sledoval utkání opět pouze z lavičky. Pelicans táhl třiadvacetiletý rozehrávač Herbert Jones, jenž dal 18 ze svých 25 bodů v klíčové poslední čtvrtině, kterou hosté ovládli 31:23.

Pelicans si vylepšili bilanci na 20-32 a na jedenácté příčce Západní konference ztrácejí pouze půl zápasu na desáté místo, které zaručuje účast v předkole play off. Proti Denveru přitom postrádali nejen dlouhodobě zraněného Ziona Williamsona, ale také křídelníka Joshe Harta, jenž odpočíval s poraněným kolenem.

Hosté porazili Nuggets poprvé ze tří zápasů v této sezoně. Kromě Jonese přispěl 23 body a 12 asistencemi Brandon Ingram, 22 bodů a 11 doskoků přidal Jaxson Hayes. Denver, který s bilancí 28-24 drží šestou příčku v Západní konferenci, prohrál potřetí v řadě. Kromě Jamala Murrayho chyběl týmu také Aaron Gordon. Jako obvykle domácí držel Nikola Jokič s 25 body, 12 doskoky a devíti asistencemi. Denveru nepomohlo ani 19 trojek z 41 pokusů.

Nejlepší tým Východní konference Chicago vyhrálo přestřelku v Indianě 122:115. I díky tomu, že Pacers postrádali klíčové podkošové hráče včetně Mylese Turnera a Domantase Sabonise, nastříleli Bulls 70 bodů zpod koše. Navíc hosté ztratili pouze devět míčů. Nikola Vučevič zaznamenal 36 bodů a 17 doskočených míčů, DeMar DeRozan mu sekundoval s 31 body.

„Nejsem zvyklý hrát proti takhle malým obráncům, ale dnes jsem k bodům přišel poměrně lehce,“ pochvaloval si Vučevič. Bulls hráli bez Zacha LaVinea. Pacers, již jsou s bilancí 19-35 na Východě až třináctí a prohráli podruhé po sobě, nestačilo ani 42 bodů a osm asistencí Carise LeVerta či 21 bodů a 14 doskoků Taylora Terryho. “Jsme zklamaní, ale víme, že ze zápasu se dá vzít i to dobré,„ řekl trenér Indiany Rick Carlisle.

Utah doma přehrál oslabený Brooklyn jasně 125:102. Čtvrtý tým Západní konference už v poločase vedl o 21 bodů a svůj náskok navýšil až na 34 bodů. Nikdo ze základní pětky tak nemusel odehrát víc než 29 minut, střelecky tým táhl s 27 body Donovan Mitchell. Domácí zvládli duel i bez Rudyho Goberta, soupeřovy absence v čele s Kevinem Durantem a Jamesem Hardenem se ukázaly být podstatnější. Nets spoléhali na náhradníka Cama Thomase s 30 body, Kyrie Irving přidal 15 bodů, ale trefil pouze šest z 20 střel a nasbíral 29 minusových bodů.

Velké drama se odehrálo v Charlotte, kde o výhře Clevelandu 102:101 rozhodl zkušený Kevin Love dvěma šestkami 1,2 sekundy před koncem. Hosté v poslední části vedli až o 17 bodů, ale náskok ztratili. Kromě Lovea je zachránil i výkon Jarretta Allena, jenž k 29 bodům doskočil 22 míčů.

Atraktivní utkání mezi Dallasem a Philadelphií začalo kvůli pokřivené obroučce na jednom z košů o 44 minut později. Mavericks prohrávali až o 16 bodů, nakonec však zvítězili 107:98. Luka Dončič zazářil triple doublem za 33 bodů, 15 asistencí a 13 doskoků. Sixers vedl s 27 body Joel Embiid.