3. listopadu 2017 • 08:44

Šampioni z Golden State po zlém úvodu jasně porazili San Antonio

Stephen Curry z Golden State se raduje v průběhu zápasu proti San Antoniu
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Basketbalisté mistrovského týmu Golden State smazali ve čtvrtečním utkání NBA na palubovce San Antonia devatenáctibodovou ztrátu a porazili konferenčního rivala přesvědčivě 112:92. Domácí Spurs dohráli první odvetu za hladké vyřazení ve finále Západní konference bez kouče Gregga Popoviche, kterému ve 44. minutě rozhodčí udělil dvě technické chyby v rychlém sledu za protesty, a po úvodních čtyřech výhrách mají nyní na kontě už čtyřzápasovou sérii porážek.

Warriors nabrali největší manko už v první čtvrtině, ale ještě před jejím koncem zahájili obrat. Definitivně skóre otočili po poločasové přestávce. "Možná bychom měli v každém utkání začínat s dvacetibodovým mankem. I loni se nám to stávalo, jednou za čtyři pět zápasů, až v play off ne," řekl trenér Steve Kerr.

Střeleckým lídrem vítězů byl Klay Thompson s 27 body, univerzálním výkonem přispěli hvězdní Kevin Durant, autor 24 bodů, 8 doskoků, 5 asistencí a 3 bloků, či Stephen Curry s 21 body, 8 doskoky, 4 asistencemi a 3 zisky. LaMarcus Aldridge byl na druhé straně s 24 body a 10 doskoky příliš osamocený.

Portland zvítězil nad Los Angeles Lakers 113:110 trojkou Damiana Lillarda necelou sekundu před koncem. Domácí rozehrávač celkem nastřílel 32 bodů, v týmu soupeře zaznamenal pivot Brook Lopez 27 bodů.