Oběť masakru v Parklandu milovala Miami. Wade hrál pro něj a zazářil | iSport.cz
1. března 2018 • 16:40

Oběť masakru v Parklandu milovala Miami. Wade hrál pro něj a zazářil

Autor:
TOP VIDEA
Jágr: Proč stále hraju? Mám zodpovědnost k lidem a dětem v klubu Jágr: Proč stále hraju? Mám zodpovědnost k lidem a dětem v klubu
TOP góly 4. kola: Frýdkova perfektní dělovka, Matouškovy parády a Stanciův trestňák TOP góly 4. kola: Frýdkova perfektní dělovka, Matouškovy parády a Stanciův trestňák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je zpátky doma, tam, kde dobyl NBA. Dwyane Wade po sezoně a půl v Chicagu a Clevelandu znovu navlékl dres Miami Heat, týmu, se kterým získal tři prsteny pro vítěze ligy. A válí jako za starých časů. Úterní výkon, který byl jeho nejlepším v sezoně, věnoval Joaquinu Oliverovi, jedné z obětí střelby na škole ve floridském Parklandu.Sedmnáct životů padlo na střední škole Marjory Stoneman Douglasové v Parklandu na Floridě po řádění teprve 19letého Nikolase Cruze. Mezi nimi byl i Joaquin Oliver, mladý muž, který bezmezně miloval Miami Heat, trojnásobné šampiony NBA, a převším jednu z týmových ikon, Dwyanea Wadea. Tak moc, že byl pohřben v dresu 36leté superstar.

Netrvalo dlouho, aby se o tom samotný Wade dozvěděl. "Tady jde o mnohem víc, než jen o basketbal. Jsme hlasy lidí, kteří nejsou vyslyšeni. Odpočívej v pokoji, Joaquine Olivere. Svůj návrat do Miami a zbytek této sezony věnuji tobě," napsal populární hráč. Jméno svého padlého obdivovatele si nechal napsat i na boty, ve kterých hraje.

Dwyane Wade má na botách jméno jedné z obětí střelby v Parklandu

Motivace hrát pro tragicky zesnulého Joaquina jako by vlila Wadeovi novou krev do žil. 36leté křídlo zaznamenalo v souboji sousedů v tabulce východní konference mezi Miami a Philadelphií 27 bodů, své sezonní maximum. Tu největší show si zkušený hráč nechal na posledních pět minut.

Zatímco 76ers v té době zaznamenali 14 bodů, Wade jich sám zvládl 15. Skvělou trefou v posledních sekundách zápasu navíc celý souboj rozhodl.

"Je pro mě důležité dát něco lidem, kteří ve mě věří. Především pak těm, kteří měli radost z mého návratu do Miami," řekl po zápase 12násobný účastník All Star Game. Jak přiznal americkým médiím, není si jistý, jestli bude v příští sezoně v kariéře ještě pokračovat. Pokud ale svých 15 let v lize rozšíří ještě alespoň o další rok, nehodlá se už stěhovat jinam. "Chci hrát jen za Miami," potvrdil.

Více o masakru na škole v Parklandu najdete zde »

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 3. kola Fortuna ligy »

4. kolo Fortuna ligy:
Ml. Boleslav - Slavia
(pá 18:30), Příbram - Dukla (so 17:00), Opava - Liberec (so 17:00), Jablonec - Karviná (So 17:00), Plzeň - Zlín (so 19:00), Slovácko - Olomouc (ne 15:00), Teplice - Sparta (ne 18:00), Bohemians - Baník (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze