1. března 2018 • 16:40

Oběť masakru v Parklandu milovala Miami. Wade hrál pro něj a zazářil

Autor:
TOP VIDEA
5 důvodů úspěchu Komety: Zábranského hokejová rodina i fanoušci 5 důvodů úspěchu Komety: Zábranského hokejová rodina i fanoušci
SESTŘIH Ligy mistrů: Bayern Mnichov - Real Madrid 1:2. Zápas rozsekl žolík Asensio SESTŘIH Ligy mistrů: Bayern Mnichov - Real Madrid 1:2. Zápas rozsekl žolík Asensio
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je zpátky doma, tam, kde dobyl NBA. Dwyane Wade po sezoně a půl v Chicagu a Clevelandu znovu navlékl dres Miami Heat, týmu, se kterým získal tři prsteny pro vítěze ligy. A válí jako za starých časů. Úterní výkon, který byl jeho nejlepším v sezoně, věnoval Joaquinu Oliverovi, jedné z obětí střelby na škole ve floridském Parklandu.Sedmnáct životů padlo na střední škole Marjory Stoneman Douglasové v Parklandu na Floridě po řádění teprve 19letého Nikolase Cruze. Mezi nimi byl i Joaquin Oliver, mladý muž, který bezmezně miloval Miami Heat, trojnásobné šampiony NBA, a převším jednu z týmových ikon, Dwyanea Wadea. Tak moc, že byl pohřben v dresu 36leté superstar.

Netrvalo dlouho, aby se o tom samotný Wade dozvěděl. "Tady jde o mnohem víc, než jen o basketbal. Jsme hlasy lidí, kteří nejsou vyslyšeni. Odpočívej v pokoji, Joaquine Olivere. Svůj návrat do Miami a zbytek této sezony věnuji tobě," napsal populární hráč. Jméno svého padlého obdivovatele si nechal napsat i na boty, ve kterých hraje.

Dwyane Wade má na botách jméno jedné z obětí střelby v Parklandu

Motivace hrát pro tragicky zesnulého Joaquina jako by vlila Wadeovi novou krev do žil. 36leté křídlo zaznamenalo v souboji sousedů v tabulce východní konference mezi Miami a Philadelphií 27 bodů, své sezonní maximum. Tu největší show si zkušený hráč nechal na posledních pět minut.

Zatímco 76ers v té době zaznamenali 14 bodů, Wade jich sám zvládl 15. Skvělou trefou v posledních sekundách zápasu navíc celý souboj rozhodl.

"Je pro mě důležité dát něco lidem, kteří ve mě věří. Především pak těm, kteří měli radost z mého návratu do Miami," řekl po zápase 12násobný účastník All Star Game. Jak přiznal americkým médiím, není si jistý, jestli bude v příští sezoně v kariéře ještě pokračovat. Pokud ale svých 15 let v lize rozšíří ještě alespoň o další rok, nehodlá se už stěhovat jinam. "Chci hrát jen za Miami," potvrdil.

Více o masakru na škole v Parklandu najdete zde »

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze