Opava favorita nepřekvapila. V Lize mistrů nestačila na Benátky

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Basketbalisté Opavy ve 3. kole Ligy mistrů prohráli doma s favorizovanými Benátkami 72:90. Italský celek vyhrál i třetí zápas ve skupině, Opava má bilanci jedno vítězství a dvě porážky. Nejlepším střelcem domácích byl se 17 body Martin Gniadek.

Opava se připravovala na sílu Benátek pod košem, ale v první čtvrtině ji trápil zejména americký rozehrávač MarQuez Haynes. V úvodních sedmi minutách trefil čtyři trojky a 12 ze svých 20 bodů zajistil svému týmu náskok 13 bodů.

Hosté velmi dobře stříleli, a když Opavě nevyšel vstup do druhé půle, utekli už na 19 bodů. Pak ale domácí nakopl Jan Švandrlík dobrými nájezdy. Opava se dotáhla na rozdíl 11 bodů a Benátky znervóznila. Jenže následovala šňůra hostů 9:0, odskočení na 20 bodů, což definitivně rozhodlo.

Domácí se alespoň snažili korigovat skóre, hráli agresivněji, ale italský tým potvrdil roli favorita a náskok si hlídal. V dresu Benátek odehrál šest minut i český reprezentant Tomáš Kyzlink, který krátce po nástupu do hry chyboval, ale vše napravil skvělým blokem. Kromě toho si připsal jednu asistenci, doskok a dva neproměněné trestné hody.

Basketbalová Liga mistrů - 3. kolo:

Skupina B:

Opava - Benátky 72:90 (19:29, 36:51, 52:70)

Nejvíce bodů: Gniadek 17, Bujnoch a Klečka po 12, Švandrlík 9 - Haynes 20, Daye 16, Tonut 15, Watt 14. Fauly: 26:15. Trestné hody: 7/2 - 29/20. Trojky: 10:10. Doskoky: 32:46.