Nymburk zasáhl COVID, na LM neletí. Jsme rádi za odložení, vděčí klub | iSport.cz
Ivo Pospíšil
16. října 2020 • 13:00

Nymburk zasáhl COVID, na LM neletí. Jsme rádi za odložení, vděčí klub

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Očistí se FAČR po Berbrově rezignaci? Měl by Malík odstoupit?
Pokleknutí reprezentace? Šmicer nevidí problém, Baroš pobavil
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za pár dní měli odcestovat na první utkání Ligy mistrů do Turecka. Jenže jejich start v novém ročníku prestižní soutěže se musí odložit. I basketbalový Nymburk hlásí případy koronaviru a tým je nyní v karanténě. „Jsme však moc rádi, že nám vedení soutěže vyšlo vstříc a utkání přeložilo,“ uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel klubu Ondřej Šimeček. Nový termín zatím není schválen.Byli jedním z týmů, který mohl dostat výjimku v aktuální koronavirové stopce ve sportu. Již v neděli mohli odletět do Turecka, kde by příští úterý sehráli proti Tofasu Bursa první duel nového ročníku Ligy mistrů. Jenže k tomu nedojde.

„Onemocnění COVID-19 se objevilo také v táboře basketbalistů Nymburka. Pozitivně testování na koronavirus byli členové týmu, u nichž se v týdnu objevily příznaky. Zbytek týmu je v karanténě,“ oznámil tým v pátek v zaslané tiskové zprávě s tím, že vedení soutěže souhlasilo s přeložením utkání na jiný termín.

Ten zatím nebyl určen.

„Letenky jsme měli na neděli, ale bohužel nejsme schopni na utkání letět. Jsme moc rádi, že nám vedení soutěže vyšlo vstříc a utkání přeložilo,“ řekl výkonný ředitel klubu Ondřej Šimeček.

Vedení týmu se do této doby snažilo nákaze vyhnout pravidelnou dezinfekcí všech prostor ozónem i dodržováním všech pravidel, včetně pravidelných testů.

Nymburk není jediným celkem, kde se koronavirus objevil – v minulosti se s ním potýkali například i v Brně, Děčíně, Kolíně nebo Ústí nad Labem. Vedle zápasu Nymburka se v Lize mistrů odkládá i duel mezi AEK Atény a Tsmoki Minsk, kde je pro změnu v karanténě běloruský tým.

Se šestnáctinásobným českým mistrem se od víkendu již nepřipravuje slovinský rozehrávač Luka Rupnik, který skončil po vzájemné dohodě a hledá si nyní nové angažmá.  

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud