Direkt pro Nymburk. Basketbalový mistr ztratil obří sérii, padl ve Slezsku

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Basketbalisté mistrovského Nymburka v 13. ligovém kole podlehli 98:100 v Opavě a poprvé v sezoně zaváhali. V nejvyšší soutěži prohráli po 43 zápasech.

Nymburk navázal na nepovedené vystoupení z Ligy mistrů, ve které v úterý prohrál 71:75 s PAOK Soluň. Nad řeckým soupeřem přitom ještě v úvodu čtvrtého dějství vedl o 15 bodů a mohl si s předstihem zajistit účast minimálně v kvalifikaci o osmifinále.

Proti Opavě nezačali obhájci titulu dobře a domácí si ve druhé čtvrtině vypracovali až šestnáctibodový náskok. Po poločasové přestávce začali hosté ztrátu pomalu stahovat a 39 sekund před koncem se díky koši Jerricka Hardinga ujali vedení 98:97.

Závěr však patřil Opavě, které dvěma trestnými hody vrátil vedení Martin Gniadek. Domácí pivot poté dalším trestným hodem zpečetil první výhru Slezanů nad šestnáctinásobnými šampiony od května 2017 a druhou od roku 2003.

Nejlepším střelcem Opavy byl s 30 body kapitán Jakub Šiřina, favoritovi nepomohly ani střelecké výkony Lukáše Palyzy s 31 body a Hardinga s 30 body.

Nymburk v lize prohrál prakticky téměř přesně po roce. Loni 15. listopadu podlehl 72:88 na Folimance USK Praha, který je tehdy připravil o téměř dva roky a 93 zápasů trvající neporazitelnost.