Autor: mm
0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Dramatický souboj o první místo ve skupině B Euroligy ovládly basketbalistky USK Praha. Svěřenky Natálie Hejkové porazily doma Mersin 71:67 a tureckému soupeři oplatily jarní porážku ze semifinále Final Four. Rozhodlo výrazné zlepšení po nástupu do třetí čtvrtiny. „Chytly jsme drajv, zdravou naštvanost a nakonec to dopadlo dobře,“ jásala trenérka.

Bitva papírově nejlepších týmů základní skupiny B Evropské ligy nezačala pro domácí USK ideálně. Mersin se v první půli ujal vedení až o 12 bodů.

Šňůra 7:0 na startu druhého poločasu vrátila domácí do hry o vítězství. Pražský celek se za vydatného přispění Nyary Saballyové ve třetí čtvrtině dostal do pětibodového vedení. Klíčovou desetiminutovku USK vyhrál 27:16 – předvedl tak téměř stejný bodový zisk, jako za celý první poločas.

„Hrály jsme jinak, ne jak v první půli, kdy jsme byly soft. Přenášelo se to i do útoku, kde jsme hrály hrozně naivně,“ popisovala pro Českou televizi trenérka Hejková.

V závěrečné čtvrtině se turecký tým znovu nadechl a bylo zaděláno na nervózní koncovku.

V ní se ovšem zaskvěla Veronika Voráčková trojkou na 60:59 a další dalekonosnou trefu vzápětí přidala Ezi Magbegorová. „Daly jsme takové zajímavé koše, což nám pomohlo,“ upozornila Hejková.

Emoce se v těchto chvílích přelévaly ze strany na stranu, trenérka domácích byla dokonce potrestána, což týmu paradoxně prospělo.

„Od momentu, kdy jsem dostala technickou – v podstatě za nic – už rozhodčí pískly i něco i pro nás, a to se ukázalo jako rozhodující,“ oddechla si Hejková.

Závěrečné minuty jistila nejlepší domácí střelkyně Saballyová (19 bodů) a USK tak zvládl těžkou bitvu proti týmu věhlasné Aliny Jagupovové, autorky 23 bodů.

„Mersin je fyzicky zdatný, některé hráčky hrají takzvaně dirty – takový škaredý basketbal. I když jsme na to byly připraveny, bylo s tím těžké bojovat,“ konstatovala Hejková.

Její svěřenky zaznamenaly šestou výhru ze sedmi zápasů. První místo tabulky budou v příštím kole hájit na půdě Landes.

Evropská liga basketbalistek - 7. kolo:

Skupina B:

ZVVZ USK Praha - Mersin 71:67 (14:21, 28:37, 55:53)
Nejvíce bodů: N. Saballyová 19, Cazorlaová 15, Magbergorová 11 - Jagupovová 23, Mabreyová 19, Williamsová 12. Fauly: 21:25. Trestné hody: 28/19 - 18/14. Trojky: 4:7. Doskoky: 36:37.

Györ - Salamanca 65:81, Polkowice - Villeneuve 77:61, Landes - Boloňa 70:68.