Tour de France 2020 | Cavendish po střetu se Saganem: Bál jsem se, že vykrvácím a umřu | iSport.cz
5. července 2017 • 14:45

Cavendish po střetu se Saganem: Bál jsem se, že vykrvácím a umřu

Autor: tej, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtvrtá etapa znamenala konec hned dvou elitních jezdců. Peter Sagan dostal od jury diskvalifikaci za to, že ve spurtu přispěl k pádu Marka Cavendishe, ten musel odstoupit kvůli zlomené lopatce. Před startem páté etapy se Cavendish k celému incidentu vrátil: „Vyloučit mistra světa z Tour de France chce hodně odvahy,“ ocenil rozhodčí. „Peter mi říkal, že se jen snažil udržet rovnováhu a nevěděl, že za ním jedu, což mě potěšilo,“ řekl k tomu, že se mu Sagan hned po etapě přišel omluvit. Závěr čtvrté etapy byl přímo hororový hned pro několik jezdců. V závěrečném spurtu upadl Mark Cavendish na zábrany u silnice, podrazil kolo Johnu Degenkolbovi a Peter Sagan , který k pádu přispěl, byl později ze závodu vyloučen. Cavendish uvedl, že měl po pádu strach, aby nevykrvácel. "Byla tam kaluž krve a hned mě napadlo, že vykrvácím a umřu. Ale kluci z týmu byli hned u mě a pomohli mi," dodal s tím, že krev byla z roztrženého prstu.

Sagan se hned po etapě šel Cavendishovi omluvit a britského jezdce to potěšilo. "Bylo to čestné gesto, když přišel do našeho autobusu. Ukázalo to náš vztah a také to, jaký je to člověk. Opravdu hodně si toho vážím," uvedl Cavendish. "Říkal, že se jen snažil udržet rovnováhu a nevěděl, že za ním jedu, což mě potěšilo," dodal.

John Degenkolb, který přepadl přes Cavendishe, v závodu pokračuje. Přiznal však, že bude muset jet ve velkých bolestech: „Naštěstí nemám žádné zlomené kosti, ale vyhodil jsem si rameno, takže mě to dost bolí. Rozhodně to pro mě dneska nebude snadný den.“ A jak vidí on Saganovo vyloučení? „Já nechci dávat žádné názory, je to rozhodnutí rozhodčích a my to prostě musíme přijmout,“ kličkoval.

Na vyloučení se v rozhovoru pro Eurosport vyjádřil i další ze spurtérů Marcel Kittell: „Je to opravdu tvrdé rozhodnutí, ale je to rozhodnutí, které musíme respektovat. Myslím si, že je to pro všechny taková facka a budíček, abychom respektovali pravidla. Na Tour se dívá hodně diváků a takový odkaz Sagan nemůže poslat. Znamená to strašně moc pro celý peloton, musíme tu zprávu, kterou nám rozhodčí posílají, pochopit,“ řekl.

V tom, že rozhodčí vyloučením vyslali důležitou zprávu, souhlasí i Michael Matthews: „Myslím, že to nakonec nebylo špatné rozhodnutí. Jury se nám tím snaží vysvětlit, že se musíme chovat slušně.“ Zároveň však zkritizoval nejasnost současných pravidel: „Je podstatné držet se pravidel, musí být ale jasnější.“

Vše o Tour de France najdete zde>>>

Za tento incident byl Sagan z Tour vyloučen
Za tento incident byl Sagan z Tour vyloučen

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud