23. července 2017 • 20:42

Šťastný Froome po čtvrté výhře: Tahle Tour pro mě byla nejtěžší

Autor:
TOP VIDEA
PŘÍMO ZE ZÁHŘEBU: Modrič vzal při oslavách na pódium i malého fanouška PŘÍMO ZE ZÁHŘEBU: Modrič vzal při oslavách na pódium i malého fanouška
BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dokázal to. Britský cyklista Chris Froome potvrdil roli favorita a v letošním ročníku Tour de France udržel žlutý trikot pro lídra závodu až do poslední etapy. Ve své kariéře dojel do Champs-Elyseés jako vítěz už počtvrté. „Je to opravdu úžasný pocit. Tři týdny jsem o tom snil,“ básnil o svém dalším triumfu.Úsměv od ucha k uchu, cinkání šampaňským a po třech týdnech pohodová jízda. Tak vypadala poslední etapa letošního ročníku Tour de France z pohledu vítěze Chrise Froomea. Podle nepsaného pravidla se totiž poslední den už o umístění nezávodí, a tak mohl oslavovat zisk čtvrtého vítězství.

„Je to úžasný pocit. Champs-Elyseés nikdy nezklame, je to něco kouzelného, když o tomhle momentu tři týdny sníte. Je to taková odměna,“ radoval se.

Do Paríže dojel v obklopení svých týmových kolegů, kteří k jeho výhře přispěli velkým dílem. V cíli na šťastného Froomea čekala i rodina. „Užívám si, že po tolika měsících na cestě můžu konečně vidět manželku a syna,“ usmíval se poté, co se s oběma přivítal.

Chris Froome oslavil svou už čtvrtou výhru na Staré dámě, vítězství si navíc vychutnal potřetí za sebou. Jak sám přiznal, na každý rok bude vzpomínat úplně jinak. „Pokaždé, když jsem Tour vyhrál, to bylo jedinečné. Každé vítězství je výjimečné svým vlastním způsobem. Na tohle budu vzpomínat jako na nejvyrovnanější a pro mě nejtěžší. Výkony soupeřů mě dotlačily k nejlepším výkonům. Bude mi ctí pokusit se příští rok vyrovnat se rekordu,“ připomněl svůj další milník.

Se čtyřmi výhrami na Tour de France totiž pomalu dohání rekordmany. Hned čtyři jezdci totiž v historii dokázali Starou dámu pokořit pětkrát, k vyrovnání toho rekordu tak Froomeovi chybí už jen jedno vítězství. „Je pro mě pocta být srovnávat s takovými jmény, jako jsou Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hanault a Miguel Indurain. Je pro mě výsada, že budu moct příští rok zabojovat o rekord,“ řekl.

 Vše o Tour de France najdete zde>>>

VIDEO: Podívejte se na poslední kilometr 21. etapy:

Stupně vítězů po 104. ročníku Tour de France. Vítězný Chris Froome, vlevo druhý Rigoberto Urán, vpravo nakonec třetí domácí Romain Bardet.
Stupně vítězů po 104. ročníku Tour de France. Vítězný Chris Froome, vlevo druhý Rigoberto Urán, vpravo nakonec třetí domácí Romain Bardet.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze