20. července 2008 • 16:36

Pereiro si zlomil klíční kost

Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

AKTUALIZOVÁNO - Těžký pád ukončil působení španělského cyklisty Oscara Pereira na Tour. Předloňský vítěz slavného závodu si v 15. etapě při sjezdu z Col d'Agnel zlomil klíční kost.

Podle první diagnózy měl mít zlomenou také stehenní kost, což se nepotvrdilo.
Pereiro narazil asi 80 kilometrů před cílem při sjezdu před zatáčkou do svodidel a byl katapultován z kola. Poté sletěl zhruba pět metrů a dopadl na silnici pod svahem.

Na místo byla okamžitě přivolána sanitka, která třicetiletého jezdce převezla do nemocnice. Podle agentury Reuters byl Pereiro po pádu celou dobu při vědomí.

Španělskému cyklistovi stáje Caisse d'Epargne patřilo před dnešní etapou z Embrunu do italského Prata Nevosa v průběžném pořadí 15. místo, šest minut za vedoucím Australanem Cadelem Evansem.