20. srpna 2016 • 21:08

Tým Sky i s Königem odstartoval Vueltu výhrou, Contador nabral ztrátu

Autor:
Tým Sky slaví vítězství v úvodní časovce slavné Vuelty
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tým Sky s Leopoldem Königem i hlavním favoritem Chrisem Froomem vyhrál o pouhé desetiny vteřiny časovku na úvod cyklistické Vuelty. Jako první oblékl červený dres lídra britský cyklista Peter Kennaugh, který z formace Sky protnul cílovou pásku jako první.Druhý byl Movistar před Oricou-BikeExchange, BMC a stájí Etixx-Quick-Step, v jejímž dresu Vueltu jede druhý český účastník Zdeněk Štybar. Velkou ztrátu 52 sekund nabral další z hlavních favoritů Alberto Contador, kterému se start domácího závodu s kolegy z Tinkoffu nepovedl.

"Nabrali jsme velkou ztrátu, snad přijdou lepší dny. Pořád nás čeká dvacet etap a den po dni se ji pokusíme zlikvidovat," řekl Contador, jenž po pádech kvůli zdravotním problémům nedokončil Tour de France.

Týmová časovka měřila 27,8 kilometru a jezdci Sky i Movistaru měli v cíli totožný čas 30:37 minuty. Froome a spol. nakonec zvítězili o pouhé čtyři desetiny vteřiny.

Froome se v následujících třech týdnech pokusí na Vueltě vybojovat další triumf po letošní Tour de France. Contador naopak usiluje v domácí Grand Tour o čtvrté prvenství.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 1. etapa: týmová časovka (27,8 km):
1. Sky 30:37,
2. Movistar stejný čas,
3. Orica-BikeExchange -6,
4. BMC -7,
5. Etixx-Quick-Step -22,
6. Trek-Segafredo -50,
7. Cannondale,
8. Tinkoff oba -52,
9. Bora-Argon -57,
10. Astana -58.

Průběžné pořadí:
1. Kennaugh (Brit./Sky) 30:37, 2. Puccio (It./Sky), 3. Kwiatkowski (Pol./Sky), 4. König (ČR/Sky), 5. Froome (Brit./Sky), 6. Valverde, 7. Castroviejo, 8. Fernández, 9. Rojas (všichni Šp./Movistar), 10. Quintana (Kol./Movistar) všichni stejný čas, ...95. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -1:32.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze