Strach z růžové? Ani náhodou. V časovce půjde o hon na Quintanu | iSport.cz
16. května 2017 • 11:36

Strach z růžové? Ani náhodou. V časovce půjde o hon na Quintanu

TOP VIDEA
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 2:3. Indiáni zvládli důležitý duel a domů se tak vrací za vyrovnaného stavu série SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 2:3. Indiáni zvládli důležitý duel a domů se tak vrací za vyrovnaného stavu série
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve znamení útoku na vedoucího muže Naira Quintanu se ponese dnešní časovka na Giru d'Italia, 10. etapa závodu, vedoucí vinařským krajem ve střední části Apeninského poloostrova v délce 39,2 kilometrů. Profil dává velmi dobrou možnost rychlým a těžším jezdcům, jakým je hlavně Tom Dumoulin, aby kolumbijského střízlíka z prvního místa sesadili, a tím i vysvlékli z růžového dresu lídra závodu. Pořadí na předních místech může doznat značných změn.Pokud se nestane něco nečekaného, bude mít cyklistické Giro d'Italia už šestého vedoucího muže závodu. Nairo Quintana je připravený na to, že svoji pozici, vybojovanou excelentním představením v nedělní tvrdé horské etapě, zase po pondělním volném dni ztratí.

„Časovka bude vyhovovat specialistům. Bavíme se o lidech jako Dumoulin, Pinot a další. Silní, rychlí jezdci. Specialisté,“ uvědomuje si Quintana. Pinot na něho v průběžném pořadí ztrácí 28 vteřin, Dumoulin půl minuty. To je v silách obou v časovce na Quintanu najet. „Já se budu snažit podat to nejlepší, co umím, a počkat, až se závod vrátí do mého terénu,“ řekl. Tedy do hor.

I když o růžový dres dnes přijde, pořád se jede podle jeho ideálního scénáře. Jak ostatně popisoval i český profesionál Roman Kreuziger, který Giro v minulosti dokázal vyhrát v týmu s Albertem Contadorem: „Pro toho, kdo chce Giro vyhrát, je ideální mít růžový dres po prvním týdnu, pak ho na chvíli pustit, a do hor (třetí týden) už jet zase v něm.“

Nairo Quintana slaví vítězství v etapě na Giru d'Italia
Nairo Quintana slaví vítězství v etapě na Giru d'Italia

Proč je dobré o trikot lídra závodu přijít? Protože je s ním spojeno řada povinností na trati, zejména hlídání tempa, nástupů a celkově obrana proti útokům, a pak taky po etapách. Vedoucí jezdec chodí denně na tiskové konference a dopingovou kontrolu, přichází o čas pro regeneraci.

Tohoto se Quintana rád vzdá, a Dumoulin a spol. mu rádi pomohou.

„Pořád si myslím, že lepší je lovit, než být na prvním místě loven, ale jestli budu schopen převzít vedení, převezmu ho,“ troufá si nizozemský borec. Trasa dnešní časovky byla jedinou etapou z celého Gira, kterou si během příprav projel kompletní od startu do cíle, a věří si. Profil by mu měl sedět takřka ideálně. „Vím, co to obnáší. Růžový dres za to ale stojí,“ tvrdí o převzetí prvního místa.

Stejně tak Francouz Thibaut Pinot, druhý v dosavadním pořadí. „Z růžové nemám strach, jestli se ptáte na tohle,“ usmíval se.

Favorité by měli být tito: Tom Dumoulin, Geraint Thomas, Thibaut Pinot, možná Bob Jungels. Kolem čtvrt na šest odpoledne by mělo být po etapě.

Časovku na závodě Okolo Romandie vyhrál Pinot, který se v poslední době v boji s chronometrem zlepšil.

„Mým cílem na Giru je letos skončit na stupních vítězů celkově a vyhrát jednu etapu,“ odkrývá plány. Blízko byl v neděli, kdy ho porazil pouze Quintana.

A dnes?

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud